Aadu Luukase karikas: Selver pääses kuldse geimiga poolfinaali

Täna selgus esimene poolfinalist Aadu Luukase karikavõistlustel, kui Selver Tallinn alistas Pärnu Võrkpalliklubi 3:1 ning pääses tänu kuldsele geimile poolfinaali.

Pärnu meeskonnal oli avamängust kaasas 3:1 võit, mis tähendas, et Selver vajas esmalt mänguvõitu. See saadigi tulemusega 3:1 (25:19, 25:27, 25:18, 25:18). Nii pidi edasipääseja selgitama kuldne geim, kus oli tulemusega 15:9 parem samuti kodusaalis mänginud Selver.

Avo Keele meeskonnal oli täna puudu põhilibero Silver Maar, kes läbib ajateenistust. Tema asemel mängis libero positsioonil Pärnu põhisidemängija Martti Keel ning sidemängijana tegutses noor Richard Voogel. Keel vahetati aga neljandas geimis välja ning tema asemel asus libero kohale nurgaründaja Taavet Leppik ning Leppiku asemel sekkus omakorda Tony Tammiksaar.

Selveri meeskonna resultatiivseimana tõi 23 punkti (+14) Andrus Raadik, 19 silma (+10) lisas oliber Orav ning 17 punkti (+5) Renee Teppan. Selveri vastuvõtt oli 61%, rünnak 54%, blokiga saadi 9 punkti ning servil löödi 8 ässa (4 läks Orava ja 3 Renet Vankri nimele) ja eksiti 24 pallingul.

Renee Teppani intervjuu:

Pärnu poolel kogus Kristaps Platacs 21 punkti (+9), 11 silma (+4) panustas Atvars Ozolins ja 8 nii Leppik kui Toms Švans (+2 ja +4). Pärnu vastuvõtt oli 39%, rünnak 37%, blokipunkte teeniti 4 ning servipunkte 5 (eksiti 13 pallingul).

Martti Keele intervjuu:

Selveri poolfinaalivastane tuleb paarist Saaremaa Võrkpalliklubi – Tallinna Ülikool, avamängu võitis 3:0 Saaremaa.

Oma esimese veerandfinaalkohtumise pidasid täna esiliigas mängiv Viljandi Võrkpalliklubi ja TalTech ning 3:0 (25:12, 25:21, 25:19) võidu teenis TalTech. Selle mängu statistika pole kahjuks saadaval. Selle paari teine mäng toimub 4. novembril TalTechi kodusaalis.

Vaata ajakava ja tulemusi.

Ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK  –  Tallinna Ülikool
11.10 kell 17.00 Kuressaare SH 3:0 (25:14, 25:16, 25:9)
28.10 kell 20.00 Tallinna Ülikooli SH

Selver Tallinn  –  Pärnu VK
08.10 kell 19.00 Pärnu SH 1:3 (22:25, 25:16, 22:25, 23:25)
24.10 kell 17.00 Audentese SH 3:1 (25:19, 25:27, 25:18, 25:18), kuldne geim 15:9

Alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Viljandi VK
24.10 kell 16.00 Viljandi SH 3:0 (25:12, 25:21, 25:19)
04.11 kell 19.30 TalTech SH

LotusTimber/Neemeco – Bigbank Tartu
8.10 kell 19:30 Tallinna 32.KK  0:3 (14:25, 16:25, 27:29)
07.11  kell 14:00 Tartu Ülikooli spordihoone

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.