Selver/TalTech oli lähirivaal RTUst üle, põhiturniiri lõpuni jääb üks nädal

Meeste Balti liigas teenis täna võidulisa Selver/TalTech, saades võõras saalis 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 27:25) võidu RTU/Robežsardze vastu.

Tallinna klubi edukaim oli 21 punkti (+13) toonud Oliver Orav, Rauno Tamme lisas 15 (+5) ja Andri Aganits 12 (+10) silma. Andres Toobali juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 59% ja rünnakuid lahendati 43-protsendiliselt, blokist saadi 10 punkti ja servil löödi 8 ässa ja eksiti 14 pallingul.

RTU kasuks tõi Matiss Gabdulins 20 punkti (+11). Läti klubi vastuvõtt oli 62% ja rünnak 36%, blokiga teeniti 11 ja serviga 6 punkti (11 viga).

Tabelis jätkab Selver/TalTech teisel kohal 51 punktiga. RTU jätkab kolmandana, neil on punkte koos 33.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse põhiturniiri viimased kohtumised ja selguvad kõik veerandfinaalpaarid. Põhiturniiri võitnud Tartu Bigbank pääses otse finaalturniirile ehk poolfinaali, ülejäänud kohtuvad veerandfinaalides vastavalt 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Seeria on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Veerandfinaalmängud on planeeritud 22. ja 25. veebruarile.