Eesti oli Läti U21 koondisest parem ka kordusmängus

Euroopa Hõbeliigaks valmistuv Eesti rahvusnaiskond kohtus kontrollmängus teistkordselt Läti U21 koondisega ja ka täna jäi peale Eesti. Mäng võideti 3:0 (25:13, 25:14, 25:21), lisasgeimis olid aga 32:30 paremad lätlannad. 

Peatreener Alessandro Orefice jagas kahes esimeses geimis rohkem mänguaega kogenumatele ning seejärel said kahes geimis oma võimeid proovile panna noored. Eesti naiskonna resultatiivseimaks tõusis täna Nora Lember, kelle arvele kogunes 11 punkti (+7). 9 punkti panustasid nii Silvia Pertens (+5), Kadi Kullerkann (+8) kui Liisbet Pill (+6). Laura Parts lisas 8 (+5) ja Liis Kullerkann 7 punkti (+5). Läti edukaim oli 10 punktiga (+4) Megija Damberte.

Eesti naiskond säras servijoone taga, kust teeniti koguni 15 ässa vastase 3 vastu. Blokist saadi aga lätlannadest vähem punkte – 10 vs 5. Eesti vastuvõtt oli 42% ja rünnakuprotsent 48, Läti samad näitajad olid 27% ja 37%.

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et jäi täna rahule mängijate suhtumise ja agressiivsusega. “Mulle meeldis täna veelgi rohkem mängijate suhtumine. Sellele rõhusin ka eile õhtul koosolekul, et me ei ootaks vastase vigu, vaid oleksime ise agressiivsed,” ütles juhendaja.

“Ka noored tegutsesid väga tublilt, kõik nad on valmis vaeva nägema – Sonja, Liisbet, Nora, Janelle, Kadri  – kõik noored jätsid positiivse mulje. Neis kõigis on soov saada paremaks ja koondises kanda kinnitada. Nüüd ootan suure huviga mänge Rootsi vastu, et näha, kuidas me tugevama vastasega hakkama saame,” lisas peatreener.

Täna korralikult mänguaega teeninud sidemängija Karolina Kibbermann ütles, et tunneb end sel aastal koondises juba mugavamalt. “Ma ei tea, kas seetõttu olen juba paar aastat koondises olnud või seetõttu, et mängisin hooaja välismaal, aga tõesti väga hästit tunnen end platsil,” sõnas Kibbermann.

“Kindlasti olen muutunud enesekindlamaks, sest oma põhinaiskonnas olin ma kogenum mängija, teised olid veel nooremad. Lisaks sain palju koos treenida Lorenzo Micelli juhendatava Le Cannet´ Volero profinaiskonnaga (kes krooniti ka Prantsusmaa meistriks-toim). Samas kui ma vaatan, kuidas Jull (Julija Mõnnakmäe-toim) asju teeb, siis ma nii hästi veel ei tegutse, aga eks ma püüan,” lisas Kibbermann ning kiitis ka Eesti koondise noori.

“Väga mugav oli nendega platsil olla. Kui me trennis teeme 6-6 mängulisi trenne, siis on samuti enamasti põhikoosseis ja noored, seetõttu oleme saanud kokkumängu palju lihvida ja väga halvasti ei läinud ka mängus.”

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kadi Kullerkann, Kertu Laak, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Eesti alustas mängu paremini ja avavaatus kulges täielikult Eesti kontrolli all. Liis Kullerkannu serviässast mindi juhtima 12:8 ja Kadi Kullerkann suurendas seejärel vahe veel punkti võrra. Geim Eestile 25:13.

Teine geim kulges esimesega samas taktis, Hollase äss andis kodunaiskonnale 10:3 edu ning seda enam ei loovutatud. Mänguaega said ka Karolina Kibberman, Sonja Siimson, Nora Lember ja Janelle Leenurm. Hästi sujus Kibbermanni ja temporündajate koostöö. Geim kindlalt eestlannadele tulemusega 25:14.

Kolmandas vaatuses saatis peatreener Alessandro Orefice platsile koosseisu Karolina Kibbermann, Nora Lember, Silvia Pertens, Sonja Siimson, Liisbet Pill, Laura Parts, Janelle Leenurm. See geim oli tasavägisem, Kibbermanni ja Partsi koostööst sündinud ilus temporünnak seadis tabloole seisuks 9:6. Geimi keskel suurendas Pertens vahe 17:12-le ning seda vahet Eesti noored enam käest ei andnud – geim võideti 25:21. Eesti võitis seega mngu 3:0, mängiti ka üks lisageim.

Sama koosseisuga jätkati ka neljandas vaatuses. Lätlannad läksid 6:2 juhtima, ent Eesti viigistas ja läks õige pea omakorda Lemberi ässa järel 11:7 ette. Geimi keskel oli tablool taas viiginumbrid 15:15 ja geimi lõpuni mindi punkt-punktis. 24:24 seisult teenisid punkti lätlannad, ent Pilli rünnak seadis uuesti jalule viigi. Taas said geimpalli vastased (26:25), ent ka selle luhtas Pilli rünnak – 26:26. Nüüd tõi Eesti blokk meile geimpalli seisul 27:26, kuid Lember eksis rünnakul. Järjekordse võimaluse geim lõpetada said Läti mängijad seisul 28:27, ent siis skooris Siimson. Ka järgmine geimpall läks Lätile 29:18, kuid siis jäi maha Partsi temporünnak – 29:29. Seisul 30:29 oli Lätil taas võimalus, ent enda tehniline praak luhtas sellegi. 30:30 seisult eksis Parts servil ning ka järgmine punkt läks vastastele – geim seega Lätile 32:30.

Eesti naiskonna koosseis mängudes Läti U21 koondisega:

Sidemängijad: Julija Mõnnakmäe, Karolina Kibbermann, Häli Vahula

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Nora Lember

Nurgaründajad: Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Sonja Siimson, Annabel Huik

Temporündajad: Eliise Hollas, Liis Kullerkann, Laura Parts, Liisbet Pill

Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: