Tiitlikaitsja Bigbank alustas poolfinaali haavatud Selveri vastu kindla võiduga

Täna peeti Tartus Credit24 Eesti meistrivõistluste esimene poolfinaalmäng tiitlikaitsja Tartu Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel. Veenva 3:0 (25/19 25/19 25/21) paremuse pani maksma Tartu meeskond.

Kolme võiduni peetava seeria teine mäng toimub pühapäeval, 13. märtsil kell 17.00 Tallinnas Sõle spordihoones.

Teist poolfinaalseeriat alustas TalTech eile napi 3:2 võiduga Pärnu Võrkpalliklubi üle.

Vaata poolfinaalide ajakava. 

Favoriidiseisuses olev Tartu ei andnud ilma kahe põhimehe Denis Losnikovi ja Mihkel Varblaseta (mõlemat vaevab hüppeliigese trauma) mänginud Selverile suurt sõnaõigust ei esimeses ega teises geimis. Kolmandas võitles pealinna klubi nagu oskas ja suutis geimi keskel kaotusseisust tagasi tulla, ent võiduks sellest ei piisanud.

Selveri peatreener Andres Toobal kasutas olude sunnil ühe nurgaründajana muidu diagonaalina tegutsevat Mihkel Nuuti, Varblase asemel mängis Helger Hääl.

Võitjate rünnakuid vedas kolm meest – Valentin Kordas tõi 16 punkti (+14), Martti Juhkami ja Albert Hurt lisasid kumbki 15 punkti (+10 ja +11). Selveri resultatiivseimaks kerkis 16 punkti (+10) toonud Oliver Orav, Nuut panustas 14 silma (+12).

Statistikas olid Alar Rikbergi hoolealused üle pea kõiges: Blokk võideti 8-5, vastuvõtul oli Bigbank parem 48% – 46% ja rünnakul 55% – 46%, servilt said mõlemad meeskonnad 2 punkti.

Tartu meeskonna libero Rait Rikberg ütles mängujärgses teleintervjuus, et harjumatu koosseisuga Selveri vastu oma esitusega rahule ei jää. “Vastastel oli mitu põhitegijat puudu ja kindlasti tahaks näidata paremat mängu kui me täna näitasime. Ma väidan, et oma blokiga me täna hakkama ei saanud ja kõvasti parandamist on järgmiseks mänguks vaja teha, kui nemad on ka täiskoosseisus, et sellest seeriast kolme mänguga edasi minna,” sõnas Rikberg. “Probleemi ei olnud ainult blokis, mujalt ka mingid lahendused.”

Selveri meeskonna resultatiivseimana 16 punktini jõudnud Oliver Orav tõdes, et harjumine uue sidemängija Karel Ellermaaga ei suju veel õlitatult, kuigi sellega tegeletakse trennides. “Karel mängib mängu, mis pole mulle loomupärane – kiired tõsted, rohkem nikerdamist – aga mina löön kõrgelt ja kõvasti,” sõnas Orav ja lisas, et vastas on pisut teisest klassist meeskond. “Tartu on kõik täisprofid, meil olid täna platsil kõik tööinimesed, nad on grammi võrra igas elemendis paremad. Meil on ehk koduväljakul rohkem õnne, mõned serviseeriad rohkem sisse ja ehk on varianti.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: