TBD-Biodiscovery Tartu noppis esimese võidu, Jüris nähti serviässade rekordit

Naiste Meistriliigas läksid pühapäeval vastamisi TBD-Biodiscovery Tartu ja Viljandi Metall, kellel mõlemal oli enne tänast võiduarve avamata. Esimese võidu kirjutas tabelisse Tartu esindus. Edukas oli ka Tartu Ülikool/Bigbank.

Kodusaalis mänginud TBD-Biodiscovery Tartu jättis külla sõitnud Viljandi esinduse kõikides geimides 20 punkti piirist allapoole, loovutades esimeses geimis 18, teises 17 ja kolmandas 19 punkti, mis tähendas võõrustajate 3:0 (25:18, 25:17, 25:19) võitu. Võitjate ridades kogus Helerin Hansman 12 punkti, Triin Undla ja Vanessa Teesalu tõid Viljandi esindusele võrdselt seitse punkti. Koduvõistkond saavutas blokis kaheksa ja pallingul kuus punkti, külaliste samad näitajad olid kaks ja kolm. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Ühepoolseks kujunes ka Jüri Spordihoones toimunud vastasseis, kus koduvõistkond Rae Spordikool/VIASTON leppis 0:3 (17:25, 21:25, 13:25) kaotusega tabelijuht Tartu Ülikool/Bigbankile. 14 punktiga osutus võitjate resultatiivseimaks Renate Pikk, Katariina Vengerfeldt lisas 12 (+10) ja Meistriliiga hooaja rekordi kaheksa serviässani nihutanud Kaili Laanemets 11 punkti. Hanna Pajula panustas võõrustajate tulemusse kaheksa punkti. Rae Spordikool/VIASTON jäi eelkõige hätta tartlannade servidega, kui endale lasti lüüa 18 ässa ja pallingu vastuvõtul näidati vaid 25-protsendilist täpsust. 43-protsendilise täpsusega serve vastu võtnud Tartu naiskond lasi endale lüüa seitse ässa. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Kaheksast mängust seitse võitnud Tartu Ülikool/Bigbank juhib 21 puntkiga turniiritabelit. Rae Spordikool/VIASTON on kuue punktiga viies, TBD-Biodiscovery Tartu viie punktiga kuues ja Viljandi Metall ühe punktiga kaheksas.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN