Tartu Ülikool/Bigbank astus esimese sammu finaali suunas

Naiste Meistriliiga poolfinaalseeria avavaatus Tartu Ülikool/Bigbanki ja Audentese SG/Noortekoondise vahel lõppes sarnaselt Tallinna Ülikool/Kikase ja Viljandi Metalli esimesesele vastasseisule neljas geimis, kui tartlannad võtsid 3:1 võidu. Kahe võiduni peetavas poolfinaalseerias võib edasipääseja selguda pühapäeval.

Tartu Ülikool/Bigbank kandis koduväljakul peetud esimeses poolfinaalmängus edukalt favoriidikoormat, saavutades Audentese SG/Noortekoondise üle 3:1 (25:22, 12:25, 25:19, 25:22) võidu. Põhiturniiri omavahelistes mängudes jagus võidurõõmu mõlemale naiskonnale, kui Tartus jäi 3:1 tulemusega peale Tartu Ülikool/Bigbank ja Tallinnas 3:0 resultaadiga Audentese SG/Noortekoondis. Lisaks kohtuti Eesti karikavõistluste finaalis, kus 3:0 tulemusega olid paremad tartlannad.

Rünnakuid 41-protsendiliselt realiseerinud Renate Pikk panustas võitu 16, Ingris Suvi 13 ja kahes viimases geimis mänginud Ingrid Kiisk 10 punkti. Külaliste poolel kogus Eva Liisa Kuivonen 21, enda hooaja punktirekordi püstitanud Carmel Vares 14 ja Sonja Siimson 12 punkti.

Pallingu vastuvõtul 36-protsendilist täpsust näidanud koduvõistkond lõi punktiks 39% rünnakutest. Külaliste samad näitajad olid vastavalt 51% ja 42%. Blokis kogus Emajõelinna esindus üheksa ja Audentese SG/Noortekoondis kuus punkti, pallingul olid võitjad paremad punktidega 10-7. Audentese SG/Noortekoondise murekohaks kujunesid servivead, kui mänguta kingiti ära 17 punkti. Koduvõistkond patustas servil omakorda üheksal korral. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Teistkordselt kohtutakse pühapäeval kell 17 Audentese spordihoones (otseülekannet saab vaadata SIIN), vajadusel kolmas kohtumine on kavas 21. märtsil taaskord Tartus. Teises paaris Viljandi Metalli vastu avamänguga eduseisu haaranud Tallinna Ülikool/Kikas loodab seeriale punkti panna laupäeval, kui Viljandi Kesklinna koolis pannakse pall mängu kell 13.