Tartu Bigbank ja Võru Barrus pakkusid üle 1000-pealisele publikule põneva lahingu ja liider vahetus

Meeste Balti liigas kohtusid täna tabeli kaks esimest ehk Tartu Bigbank ja Barrus Võru VK ning kodusaalis suutis 3:1 (25/20 28/30 25/21 27/25) paremuse maksma panna Tartu meeskond.

Nagu geimide skooridest näha, oli mäng äärmiselt põnev ja Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud enam kui 1000-pealine publik sai meeldejääva elamuse. Seejuures kontrollis Võru klubi suures osas neljandat geimi ja oli väga lähedal, et viia kohtumine otsustavasse viiendasse vaatusesse, olles ees 22:17. Ent tartlased suutsid kaotusseisust välja tulla ja olid lõpuhetkedel siiski kindlamad, vormistades 27:25 geimivõiduga mänguvõiduks 3:1.

Mõlema meeskonna peatreenerid tegid julgelt vahetusi, võitjate edukaimaks kerkis 18 punktiga (+6) Timo Lõhmus, võrdselt 15 punkti panustasid nii tšehh Matej Šmidl (+3) kui nii rünnakul kui blokis (5 punkti) suurepärase esituse teinud tempomees Mart Naaber (+13). Alar Rikbergi juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 43%, rünnak 49%, blokiga saadi 12 punkti ja serviga 5 punkti (13 viga).

Võru meeskonna rünnakuid vedas taas kõrge lennuga ameeriklane Matthew Slivinski, kes tõi 23 punkti (+10), Rasmus Meius lisas 17 punkti (+6) ja Devin Põlluste 10 silma (+1). Oliver Lüütsepa juhendatava Võru vastuvõtt oli 50%, rünnakuid lahendati 36-protsendiliselt, blokiga saadi 9 ja serviga 12 punkti (eksiti 19 pallingul).

Liigatabelis tõusis Tartu nüüd Võrust mööda, neil on 7 punkti, Võrul 6.

Järgmised mängud peetakse nädalavahetusel, mil Eesti klubidest saavad kodusaalis mängida Bigbank ja Barrus, Pärnu VK ja Selver/TalTech sõidavad külla lõunanaabritele.