TalTech/Tradehouse tõusis Balti liigas esimeseks

Naiste Balti liigas tõusis esimeseks TalTech/Tradehouse, kes leedulannadele geimi ei loovutanud. Teine täna võistlustules olnud Eesti võistkond Audentes SG/Noortekoondis leppis valusa kaotusega.

Eelmises mängus Tartu Ülikool/Bigbanki võitnud TalTech/Tradehouse jätkab täiseduga, kui kodupubliku abiga mängiti 3:0 (16, 12, 18)  üle 2019. aasta meister Alytaus Prekyba Parama. Tabeli tippu tõusnud Tallinna naiskonna võitu andis 16 (+15) punktiga suurima panuse Nette Peit. Nurgaründaja oli eriti heas hoos pallingul, lüües koduklubi seitsmest ässast koguni kuus. Rünnakul sai Peit 17 tõstet ja realiseeris neist 10 (59%). Kadi Kullerkann aitas võitjaid 12 ja Eliisa Peit 10 punktiga, Gerda Grudzinskaite tõi külaliste resultatiivseimana 10 punkti. TalTech oli Leedu võistkonnast üle kõikides statistilistes elementides, eriti märkimisväärselt rünnakul (52%-27%) ja blokis (8-1).

Kodusaalis mängis ka Audentese SG/Noortekoondis, kes läks vastamisi Leedu naiskonna TK Kaunas VDU-ga. Kaks tasavägist geimi enda kasuks kallutanud leedulannad võtsid lõpuks 3:0 (24, 15, 24) võidu. Koduvõistkonna ridades jõudsid kahekohalise punktisummani Eva Liisa Kuivonen ja Kätriin Põld, kes tõid vastavalt 13 ja 10 punkti. Võitjate poolel kogus Vilte Bogdanovič 16 punkti.

Pühapäeval kell 15.30 kohtub TalTech kodusaalis Kaunase esindusega, Audentese SG/Noortekoondis mängib samal ajal koduväljakul Alytaus Prekyba Paramaga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN