Hästi alustanud Eesti tütarlaste U17 koondis jäi Poolale selgelt alla

Eesti tütarlaste U17 koondis jätkas Lätis Daugavpilsis Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlusi, kui teisel võistluspäeval kohtuti Poolaga.

Mängu algus kujunes meie noortele edukaks, kui esimeses geimis haarati 8:5 ja 10:6 eduseis. Õige pea särasid tablool 10:10 viiginumbrid ja seejärel pääses favoriit Poola esimest korda juhtima. Avageimi 19:25 tulemusega kaotanud Eesti koondis kogus teises geimis 13 ja kolmandas 17 punkti, leppides seega 0:3 (19:25, 13:25, 17:25) kaotusega.

Eesti esinduse poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, resultatiivseimana kogus Freia Liisa Palk üheksa punkti. Meie võistkonna parimat kasutegurit +5 näidanud Mirjam Karoliine Kask lisas kuus punkti. Eesti koondis lahendas rünnakuid 21-protsendiliselt ja 21% oli ka positiivne servi vastuvõtt. Blokipunkte kogus Eesti seitse ja serviässasid kolm. Poola rünnak oli 42% ja vastuvõtt 37%. Blokis koguti üheksa ja servil kuus punkti.

Poola hoiab maksimaalse kuue punktiga turniiritabelis esikohta, Eestil on kahe mängu järel punktiarve avamata. Neljapäeval kell 11 lähevad meie noored vastamisi kolme punktiga neljandal kohal paikneva Gruusiaga.

6.-10. detsembril toimuval turniiril osalevad Eesti, Läti, Leedu, Poola, Gruusia ja Ukraina. Kõik võistkonnad mängivad omavahel korra läbi, turniiri võitja tagab koha 2023. aasta U17 EM-finaalturniiril. Kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.