Eesti sai Kuldliigas Läti vastu 3:1 võidu

Eesti meeste koondis sai kodusaalis peetud Euroopa Kuldliiga mängus Läti vastu 3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 25:23) võidu.

STATISTIKA: Eesti meeskonna resultatiivseim oli 20 punktiga (+12) Märt Tammearu, 15 silma (+8) lisas taas diagonaalründajana tegutsenud Timo Tammemaa, 10 punkti (+6) tõi Henri Treial. Eesti vastuvõtt oli 41%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokiga saadi 9 punkti ja serviga 5 (15 viga). Läti edukaim oli rünnakul 16 punktiga (+10) Atvars Ožolins. Lätlaste vastuvõtt oli 39%, rünnak 44%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (17 viga).

Peatreener Fabio Soli kiitis neljandas geimis mängu värskust ja positiivset emotsiooni toonud Markkus Keelt ja Valentin Kordast. “Nemad tõid õigel hetkel vajaliku energia platsile. Timo oli täna tubli, aga ta on diagonaalis alles vähe trenne teinud ja ei kesta tervet mängu lõpuni. Valentin on väga energiline ja Markkus on kaaslaste jaoks autoriteetne, tema tõi teistsuguse energia platsile,” sõnas juhendaja otsustavatel momentidel hästi tegutsenud meeste kohta.

“Meie seni parim mäng oli eelmine kohtumine Belgiaga, sellega võrreldes tegime täna poolteist sammu tagasi – patustasime liigselt vigadega ja mängijatel polnud kohati piisavalt kannatlikkust. Samuti tekib mingitel hetkedel meestel justkui mingi hirm ja ei suudeta enam head mängu jätkata. Aga võit on võit ja Läti vastu on alati oluline võita, eriti kodusaalis,” lisas peatreener.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Timo Tammemaa, Martti Juhkami, Märt Tammearu, Mart Naaber, Henri Treial, libero Silver Maar.

Avageimis sai paremini minema kodumeeskond, minnes Juhkami serviässast juhtima 10:7, mispeale võtsid lätlased mõtlemisaja. Eesti suutis avageimi enamjaolt enda kontrolli all hoida, evides geimi keskel Naabri bloki järel 16:12 edu. Läti võitles end punkti kaugusele (16:15), lähemale vastast aga ei lubatud, Treiali ilusa temporünnaku järel oli Eesti peal 21:17 ning avageimi lõpetas Juhkami serviäss – 25:17. Eesti vastuvõtt oli avageimis 54%, rünnak 46%. Tammearu oli 5 punktiga resultatiivseim.

Teine geim kulges punkt-punktis,kuni Eesti Deniss Petrovsi tehnilise praagi ja meie rünnakupunkti järel 11:8 edu haaras, mispeale Läti peatreener Michal Gogol time-outi kasutas. Väike edu püsis kuni geimi keskpaigani, kui lätlased 15:15 viigini jõudsid. Taas diagonaalina tegutsev Tammemaa andis seejärel uuesti kodumeeskonnale minimaalse edu, misjärel tehti topeltvahetus – Vanker ja Tammemaa välja ning Markkus Keel ja Valentin Kordas sisse. Mõne punkti pärast tehti tagasivahetus. Geimi lõpus tegi suurepärase serviseeria Juhkami, aidates oma meeskonna 21:18 juhtima. Seejärel tuli tema asemel mängu Stefan Kaibald. Tammearu blokist auti rünnak tõi geimpalli Eestile seisul 24:21 ja geim võideti Vankeri punktist 25:22. Meie vastuvõtt oli 50 ja rünnak koguni 71%. Tammearu ja Tammemaa panustasid kumbki 5 punktiga.

Kolmas vaatus algas samuti tasavägiselt, Tammearu viis Eesti 10:8 juhtima ja lätlased võtsid mõtlemisaja. Tammearu edukate rünnakute tulemusena sai Eesti 13:9 eduseisu, ent uuesti pääsesid lätlased punkti kaugusele (14:13). Mihkel Varblane tuli Treiali asemel mängu. Õige pea manati tabloole 15:15 viik ja seejärel juba Läti minimaalne eduseis, Eesti peatreener Fabio Soli kasutas mõtlemisaega. Eesti blokipunkt andis otsustavate hetkede eel 19:17 edu, ent ikka jõudsid lätlased viigini – 21:21. Tammemaa punkt ja vastaste tehnilise praagi järel sai Eesti juhtima 23:21, ent veelkord viigistasid lõunanaabrid – 23:23 ja Soli kutsus mängijad taas platsi äärde nõupidamisele. Lätlased said Tammearu eksimusest geimpalli seisul 24:23, ent siis eksisid lätlased servil. Uuesti geimpall Lätile seisul 25:24, ent eksisit jälle. Vahepeal tulid Eestil platsile, Keel, Kaibald ja Kordas. Uus geimpall Lätile – 26:25 ning see ka realiseeriti, geim seega Lätile 27:25. Eesti vastuvõtt 35%, rünnak 36%. Tammearult 6 punkti.

Neljandat vaatust alustati taas algkoosseisus, lätlased said geimi keskel kätte 13:8 edu. Selleski geimis sekkusid Kordas, Keel ja Kaibald. Eesti jõudis blokipunkti järel kahe punkti kaugusele (16:14) ja geimi lõpus tõi Kordase pommlöök meid veel kahe punkti kaugusele (22:20). Sellele järgnes lätlaste eksimus ja vahe kahanes minimaalseks, võeti mõtlemisaeg. Kordas seadis jalule ka viigiseisu 22:22 ja täissaal publikut tõusis püsti! Ässpalling – 23:22 Eestile ning sellele järgnes Eesti blokk ning matšpall saadi seisul 24:22. Geim Eestile 27:25 ja kohtumine 3:1.