Kaotusseisust välja tulnud Rae Spordikool/VIASTON võttis magusa võidu

Naiste Meistriliiga tänased mängud pakkusid võidurõõmu Rae Spordikool/VIASTONile ja Viljandi Metallile. Seejuures tuli Rae Spordikool/VIASTON välja raskest seisust.

Merili Kõrvel tõi ülepaltsimängijana 24 punkti ja neist koguni kaheksa neljandas geimis, kui Rae Spordikool/VIASTON võitis kodusaalis kahe kaotatud geimi järel 3:2 (22:25, 19:25, 25:23, 25:13, 15:5) tulemusega Viimsi/Tallinna Ülikooli. Kohtumise parim oli ka Kõrveli kasutegur +12. Maria Säästla lisas võitu 13 ja Maret Kuuse 10 punkti.

Freia Liisa Palk kogus külaliste poolel 16, Berit Hiie 15, Elina Lebedeva 12 ja Stefi Siht 11 punkti. Rünnakuid lahendasid võõrustajad 40- ja külalised 39-protsendiliselt, servi vastuvõtul jäi protsentidega 44-35 peale Viimsi/Tallinna Ülikool. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Võisltuspäeva teine vastasseis kujunes ühepoolseks, kui kodupubliku ees mänginud TBD Pharmatech Tartu võttis vastu 0:3 (21:25, 19:25, 18:25) kaotuse Viljandi Metallilt. Viljandlannade mänguvankrit vedas Renate Pikk, kelle arvele märgiti 49-protsendilise rünnakuefektiivsuse juures 23 (+18) punkti. Seejuures lõi Pikk võitjate üheksast ässast koguni viis. Kerttu Lääne assisteeris 11 punktiga.

Agnes Karm, Liis Laigu ja Greteli Vähi panustasid koduvõistkonna tulemusse kaheksa punktiga. Viljandi naiskonna võidu võtmeks kujunes rünnak, kui punktiks löödi 44% sooritustest. Tartlannade sama näitaja oli 23%. Mängu saab uuesti vaadata SIIN.

Pühapäeval kell 13 pannakse pall mängu Tartu Ülikooli sporidhoones, kus kohtuvad TBD Pharmatech Tartu ja Rae Spordikool/VIASTON. Tund aega hiljem võõrustab Viljandi Metall koduses Viljandi Spordikeskuses Viimsi/Tallinna Ülikooli.

Turniiritabeli tipus paiknevad kolme punktiga Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall, Rae Spordikool/VIASTONil on kolmandana koos kaks punkti.