Võru võitles vapralt, kuid favoriit TalTech ei murdunud

TalTech/Tradehouse ja Famila/Võru Võrkpalliklubi tegid täna TalTechi Spordihoones algust kolme võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, mille avavaatus kuulus koduvõistkonnale. Uueti kohtutakse kolmapäeval Võrus.

Mängu algus möödus põhiturniiri võitnud tiitlikaitsja TalTechi kontrolli all, kui pärast teist tehnilist vaheaega juhiti 18:13. Seejärel õnnestus külalistel mänguseis 22:22 viigistada ja seisul 24:23 geimpallini jõuda, kuid geimi lõpp kuulus 27:25 tulemusega võõrustajatele. Avageimis toimis korralikult koduvõistkonna vastuvõtt, vastasest paremini lõikas ka rünnak – esimeses geimis oli Taltechi vastuvõtt 45%, põhiturniiri kolmandana lõpetanud Võrul 35%. Rünnakuid realiseeris külalisvõistkond 45-protsendiliselt, võõrustajate näitaja oli 47%.

Tasavägist heitlust jätkus ka teise geimi, kus võrulanand suutsid 14:16 kaotusseisust koguda seitse järjestikus punkti ja asuda 21:16 eduseisu. Otsustavatele punktidele juhtpositsioonis läinud külalised enam eduseisu käest ei andnud ja viigistasid 25:21 geimivõiduga mänguseisu. Mõlemad võistkonnad olid võrreldes eelmise geimiga rünnakul efektiivsemad, kui Võru lahendas rünnakuid 72- ja TalTech 50-protsendiliselt.

Kolmandas geimis külalised enda mängu üles ei leidnud, leppides kindla 11:25 kaotusega. Märksõnaks sai võrulannade rünnakuefektiivsus, mis langes võrreldes teise geimiga 47 protsenti 25-ni. Ka TalTech oli võrreldes eelmise geimiga rünnakul kahvatum, realiseerides 44% tõstetest, kuid pallingu vastuvõtul tehti parem sooritus – 56% (kahes esimeses geimis 45 ja 42%).

Ka neljandas geimis külalised TalTechile vastu ei saanud, mis tähendas 16:25 kaotust ja TalTechi 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16) võitu. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kadi Kullerkann tõi võitjatele 26 punkti, näidates 51-protsendilist rünnakuefektiivsust ja jäädes 16-ga plussi. Nette Peit toetas koduvõistkonda 18, mängu parimana seitse ässa löönud Julija Mõnnakmäe 11 ja Silvia Pertens 10 punktiga. Enim blokipunkte (6) kogunud Eliise Hollas lõpetas Võru naiskonna ridades mängu 19 (+16), Mari-Liis Graumann 16 ning Haide Haring ja Aigi Jukk võrdselt 10 punktiga. Rünnakul olid lõpuks võitjate edunumbid 48%-41% ja pallingu vastuvõtul 49%-29%. Blokis kogusid võõrustajad 8 ja külalised 9 ning pallingul vastavalt 14 ja 9 punkti.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub 7. aprillil kell 18 Võru Spordikeskuses ja 10. aprillil kell 14 TalTechi Spordihoones. Kõikidest finaalmängudest näeb otseülekannet sport.postimees.ee vahendusel.

Naiste Meistriliiga finaalseeria ajakava:

3. aprill kell 14 TalTech Spordihoone. TalTech/Tradehouse – Famila Võru VK 3:1 (27:25, 21:25, 25:11, 25:16)

7. aprill kell 18 Võru Spordikeskus. Famila Võru VK – TalTech/Tradehouse Otseülekanne

10. aprill kell 14 TalTech Spordihoone. TalTech/Tradehouse – Famila Võru VK Otseülekanne