Võru ja Viljandi võtsid Meistriliigas kolm punkti

Naiste Meistriliiga tänastes mängudes olid võidukad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Viljandi Metall, kes lisasid tabelisse kolm punkti.

Kodusaalis mänginud Võru esindus loovutas külla sõitnud Rae Spordikool/VIASTONile ühe geimi, kuid kodupubliku rõõmuks oldi ülejäänud kolmes geimis paremad ja saavutati 3:1 (25:16, 23:25, 25:17, 25:15) võit. Enda hooaja punktirekordi püstitanud Aigi Jukk tõi võitjatele 17, Salme Adeele Hollas 14, Hanna-Liisa Ilves 12 ja Kerli Kubi 11 punkti. Külaliste ridades kogusid Hanna Pajula 18 ja Maria Säästla 15 punkti.

Võrulannade servi vastuvõtt oli 61% ja rünnak 36%, külalistel vastavalt 52% ja 28%. Blokipunkte märgiti võitjatele kuus ja kaotajatele kaks ning servipunkte võõrustajatele üksteist ja külalistele seitse. Koduvõistkonna efetkiivsusnäitaja oli +40, Rae Spordikool/VIASTON jäi võistkonnana plussi kaheksa punktiga.

Põhiturniiril enda viimase mängu pidanud Barrus/Võru Võrkpalliklubi tõusis 26 punktiga kolmandaks, möödudes kaks mängu vähem pidanud Audentese SG /Noortekoondisest. 11 punkti kogunud Rae Spordikool/VIASTON hoiab turniiritabelis viiendat kohta.

Pärast mitme endise ja praeguse koondislase liitumist üheks medalipretendendiks tõusnud Viljandi Metall teenis teise järjestikuse võidu, mängides võõrsil 3:0 (25:17, 25:22, 25:15) resultaadiga üle tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse`i. Eelmises mängus 30 punkti kogunud Kertu Laak lõpetas tänase kohtumise 15 punktiga, Julija Mõnnakmäe toetas võitjaid 10 punktiga. Koduvõistkonnale tõi Ethel Uibo 8 punkti. Viljandi naiskond oli selgelt parem rünnakul, kus näidati 41-protsendilist efektiivsust. TalTech lahendas rünnakuid 22-protsendiliselt.

Turniiritabelis kuuendaks tõusnud Viljandi Metall on kogunud 10 punkti, kaheksandal kohal paikneval TalTech/Tradehouse`il on koos 6 punkti. 25. veebruaril kell 19.30 mängib TalTech kodusaalis Rae Spordikool/VIASTONiga.