Võru ja Tartu mängivad Lätis, Tallinna naiskonnad kohtuvad tabelijuhiga

Nädalavahetusel peetavast seitsmest Optibet naiste Balti liiga mängust kaks toimuvad Eestis, kui laupäeval jagatakse punkte Audentese Spordihoones ja pühapäeval TalTechi spordihoones. Lisaks toimub Eesti võistkondade osalusel neli mängu. 

Audentes SG/Noortekoondis loodab laupäeval kell 17 algavas mängus serveerida üllatuse, kui Audentese Spordihoones minnakse vastamisi tabelijuht Jonavos Aušrinega. Kuuendal tabelireal paiknev Audentes SG/Noortekoondis on kuuest mängust võitnud kaks ja kogunud kuus punkti, kõik kuus mängu võitnud Aušrine paikneb täisedu 18 punktiga esikohal. Kell 18 kohtub turniiritabeli üheksas naiskond Tartu Ülikool/Bigbank võõrsil kaks kohta kõrgemal asuva VK Jelgavaga ja kümnendal kohal paiknev Barrus/Võru Võrkpalliklubi samuti võõral väljakul SUFA klubs/DUga, kes hoiab kaheksandat kohta.

Sarnaselt Aušrinele kaotuseta püsiv ja täiseduga jätkav TalTech/Tradehouse võõrustab pühapäeval kell 14 just Aušrinet. Barrus/Võru Võrkpalliklubi mängib samal ajal Jelgavas kohaliku VK Jelgavaga ja Tartu Ülikool/Bigbank kell 16 Daugavpilsis SUFA klubs/DUga. Laupäeval Audenetse spordihoones toimuv mäng on otseülekandena nähtav SIIN ja pühapäeval TalTechi spordihoones peetav kohtumine SIIN.

TÜ/Bigbanki peatreener Hendrik Rikandi sõnul on raske midagi nädalavahetuse eel ennustada. “Lähme igaljuhul kahe võidu ja punktide järele. Mõlemad vastased on mänginud väga erinevate koosseisudega ning raske on ennustada, kes neil antud päeval kohal on. Jelgava võiks paberil olla liiga liider, kuid praktikas ei ole nad tihti üle üheksa mängija mängupäeval kohale saanud. Võimalik, et oleme need esimesed “õnnelikud”, kelle vastu täiskooseisus tullakse. Elame-näeme,” rääkis Rikand.

Tartu naiskond vajab hädasti häid tulemusi. “Meilgi on kahjuks mõned olulised puudujad, kuid usun, et koosseis millega Lätti lähme, on suuteline heade tulemustega tagasi tulema. Oleme olukorras, kus mängupildist olulisem, oleks vaja tagasi tulla mõne väärtusliku võiduga,” lisas juhendaja.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: