Võru ja Tallinna Ülikool pakkusid Balti liiga avamängus haarava lahingu

Täna algas naiste Balti liiga uus hooaeg, kui omavahel kohtusid Eesti võistkonnad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Tallinna Ülikool/Kikas. Tasavägises kohtumises läks võitja selgitamiseks vaja maksimaalset viit geimi. 

Nii Võru kui Tallinna Ülikooli jaoks oli tegemist erilise kohtumisega, sest mõlemad naiskonnad püüdsid pärast mõneaastast pausi taaskord Balti liiga punkte. Võru esindus võitis kodupubliku rõõmuks avageimi 25:16 tulemusega, kuid 2:3 (16, -15, -15, 17, -12) kaotusest võõrustajatel pääsu ei olnud. Seega avasid mõlemad naiskonnad punktiarve – võrulannadele läks tabelisse kirja üks ja Tallinna võistkonnale kaks punkti.

Võitjatele tõid Raili Hunt 13 ja Maren Mõrd 12 punkti, viie blokipunktiga säranud Salme Adeele Hollas kogus koduvõistkonna ridades 19 ja Haide Haring 10 punkti. Mängu parimat efektiivsust näidanud Hollas jäi 13 punktiga plussi.

Tallinna Ülikool/Kikas oli parem rünnakul (31%-22%) ja pallingu vastuvõtul (64%-61%), blokipunktide arvestuses omakorda Võru naiskond – 11-7.

Pühapäeval kell 15 võõrustab eelmise hooaja kolmas naiskond Tartu Ülikool/Bigbank koduses Tartu Ülikooli Spordihoones Tallinna Ülikool/Kikast. Lisaks teevad Eesti võistkondadest kaasa ka tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse ja  Audentese SG/Noortekoondis.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: