Võru Barruse ja Pärnu peatreenerid Lüütsepp ja Jasmin: pronks on väga väärtuslik

Laupäeval, 25. märtsil tehakse algust meeste Eesti meistrivõistluste pronksiseeriaga, kus kohtuvad Võru Barrus Võrkpalliklubi ja Pärnu Võrkpalliklubi.

Kolme võiduni peetava seeria esimene mäng toimub laupäeval kell 17.00 Võrus, otsepilti näeb Postimehe vahendusel.

Poolfinaalis jäi Barrus alla Selver/TalTechile, Pärnu kaotas Tartu Bigbankile. Balti liiga põhiturniiril kohtusid Võru ja Pärnu omavahel neli korda, Võru meeskond võttis 3:1, 3:1 ja 3:0 võidud, Pärnu sai 3:2 võidu. Ent neis mängudes polnud Pärnul Hindrek Pulka.

Mõlema meeskonna peatreenerid kinnitavad, et keerulise hooaja lõpuks oleks pronksmedali võitmine neile väga oluline.

Pärnu meeskonna peatreener Toomas Jasmin ütleb, et poolfinaali kaotusest on üle saadud. “Oleks seeria kolmas mäng läinud sama rada nagu esimesed kaks, siis oleks ehk kaotusest üle saamine keerulisemalt läinud, aga meil läks see valu üsna ruttu üle ja oleme juba pronksiseeriaks häälestunud. Muidugi tahame seda medalit saada, kuigi vaadates seda hooaega, siis väärivad mõlemad meeskonnad seda pronksi. Aga üks paraku ei saa,” tunnustab Jasmin ka vastast.

Pärnul ei ole laupäeval taas HIndrek Pulka, ent seeria järgmistes kohtumises saab ta kaasa teha. Sidemängija Richard Voogel peab jätkuvalt mängima randmevigastusega ja läbi valu. ”

“Minu jaoks on Võru olnud suure hingega sats – võitlevad kõvasti nii kaitses kui blokis ja selles mõttes oleme me üsna sarnased meeskonnad. Aga ka pall on vaja maha lüüa ja ma usun, et selles seerias saab määravaks just rünnak. Sided on “haavatud” mõlemal pool võrku ja saab näha, kes suudab paremini pallid maha lüüa,” lisas peatreener.

Võru Barruse juhendaja Oliver Lüütsepp pidi ka poolfinaalis tegelema vigastustemurega ning ei saanud palju kasutada põhisidemängijat Garrett Zolgi. Sama seis on ka hetkel. “Paremaks pole olukord muutunud, seega raske öelda, kas ta saab aidata või ei. Kahjuks sai ka Maksim Ševtšenko vigastada ning sidemängijate osakonnas on olukord keeruline. Aga on nagu on ja tuleb lahendused leida, eks ka vastasel on omad mured,” sõnas juhendaja.

“See medal oleks meile muidugi väga väärtuslik, midagi jääks hoojast ikkagi näppude vahele. Hooaja alguses oli aimatav, et need paarid lõpuks sellised tulevad, kuigi muidugi olid ootused ja lootused suuremad. Medali peale mängides ei saa eesmärk väiksem olla kui medali võitmine.”

Kaotatud poolfinaalseeriast Selver/TalTechi vastu on meeskond Lüütsepa sõnul paremini taastunud vaimse poole pealt. “Mentaalse poole pealt on seis parem, kui füüsiliselt, aga proovime olla nii valmis, kui võimalik. Pärnu meeskonnal on rünnakul vaja enim tähelepanu pöörata Hindrek Pulgale ja Tony Tammiksaarele. Aga ka tempod on ohtlikud, kui neil vastuvõtt hea on ning Jörgen Vanamõisa on blokis vastaseid kõvasti kollitanud. Loodame nende mängu endale kiirelt selgeks teha, neid pidurdada ja ise ohtlikud olla,” lisas Lüütsepp.

Pronksiseeria teine mäng toimub 28. märtsil kell 19.00 Pärnus ja kolmas kohtumine 1. aprillil kell 17.00 Võrus. Vajadusel peetakse neljas kohtumine 6. aprillil kell 19.00 Pärnus ning viies 9. aprillil kell 15.00 taas Võru meeskonna kodusaalis.

Finaalseeriaga tehakse algust sel pühapäeval algusega kell 17.00 Tartu Ülikooli spordihoones.

Vaata ajakava.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: