Volle Akadeemia alustab septembris uue hooajaga, esmakordselt oodatakse trenni ka lapsi

Endise tippvõrkpalluri ja tänagi Eesti paremate rannavõrkpallurite sekka kuuluva Argo Araku poolt loodud Volle Akadeemia laiendab käesoleval hooajal rannavõrkpalli treeninggruppe ning avatakse ka esimene pilootgrupp 7-9-aastastele lastele.

Esialgu alustatakse laste rühmaga kaks korda nädalas ning laienetakse vastavalt nõudlusele ja treenerite olemasolule. Uuel hooajal viivad Araku kõrval treeninguid läbi Merilyn Jõearu ja Andres Leismann.

“Lastele liivas meeldib ja huvi treeningu vastu paistab olevat, seda näitas meie maikuus toimunud Akadeemia perepäev, kuhu registreeriti proovitreeningule üle 20 lapse.  Selles vanuses on sobiv alustada pallitunnetuse ja koordinatsiooni harjutustega,” sõnas Argo Arak uue sammu kohta.

Laste treeninggrupi juhendajaks saavad Arak ja Jōearu. Arak on aastatega kogunud laste treenerina palju kogemusi ja naudib just varajases eas lastele õige tehnika selgeks tegemist, mis loob hea pinnase edasiseks eduks. Jõearu mõistab kolme lapse emana hästi laste hingeelu ning teab, kui oluline on, et spordis saadaks noorena positiivseid kogemusi, et aktiivse eluviisi pisik lastele varakult külge jääks.

Lisaks lastele on Volle Akadeemiaga liituma oodatud kõik rannavolle huvilised olenemata oskustasemest. Akadeemias on loodud grupid algajatest kogenud harrastajateni. Registreeruma on oodatud kõik regulaarsetest treeningutest huvitatud inimesed, kes liituvad Akadeemiaga terveks hooajaks september – mai. Liitumisest loobumiseks piisab ühekuulisest etteteatamisest.

Milliste mõtetega läheb uuele hooajale vastu peatreener Arak? “Ikka rõõmuga! Mul on hea meel näha meie nimekirjades taas uusi nimesid ja suur osa meie liikmetest jätkab ka sellel aastal. Küll aga varjutab veidi häid emotsioone jätkuv treenerite puudus. Soov oleks käima lükata rohkem lastetrenne ja ka täiskasvanute treeningute huvi on suurem kui jõudlus. Nii et kutsun siinkohal üles südikaid noori treenereid meiega liituma! Muus osas olen ootusärevuses ja loodan, et meie ala saab endale uusi fänne juurde,” ütles Arak, kes muuseas hakkab eeloleval nädalavahetusel Pärnus kaitsma rannavolle Eesti meistritiitlit.

Volle Akadeemia laste proovitrenn. Foto: Tarmo Tomson

Registreerumisvorm 7-9.a lapse treeningutele>>

Registreerumisvorm täiskasvanutele>>

Treeningrühmad ja -ajad:

Esmaspäeviti

17:30-19:00 B/C tase (harrastajad). NAISED. Treener Andres Leismann.

19:00-20:30 C tase. MEHED (harrastajad). Treenerid Argo Arak ja Andres Leismann.

19:00-20:30 B tase. MEHED (kogenud harrastajad). Treenerid Argo Arak ja Andres Leismann.

Teisipäeviti

08:00-09:30 B tase. NAISED (kogenud harrastajad). Treenerid Merilyn Jõearu ja Argo Arak.

08:00-09:30 B/C tase. MEHED harrastajad. Treenerid Merilyn Jõearu ja Argo Arak.

14:30-16:00 LAPSED 7-9aastased. Treener Merilyn Jõearu.

16:00-17:30 D tase. Algajad SEGA. Treener Merilyn Jõearu.

Kolmapäeviti

18:30-20:00 B tase. NAISED (kogenud harrastajad). Treener Argo Arak.

Neljapäeviti

08:00-09:30 C tase. MEHED harrastajad. Treener Argo Arak.

12:00-13:30 D tase. SEGA algajad. Treener Argo Arak.

Reedeti

14:30-16:00 LAPSED 7-9-aastased. Treener Argo Arak.

Pühapäeviti

18:00-19:30 D tase SEGA. Treener Merilyn Jõearu.

Treeningud toimuvad Tallinnas Ülemiste Beach House’is (kuue väljakuga suurim rannaspordikeskus Eestis ning Baltikumi kõrgeima laega spordihall (15 meetrit)) tegutseva Volle Akadeemia esimese hooaja numbrid olid muljetavaldavad. Möödunud hooajal anti 325 trenni, millest sai osa üle 100 õpilase, kellest 90 protsenti on Akadeemia püsiliikmed.

Jälgi Volle Akadeemiat infoga kursis olemiseks ka Instagramis ja Facebookis.

www.volleakadeemia.ee

Argo Arakul on EKR-i (Eesti Kutsekvalifikatsiooni Raamistik) 5-s treeneri tase. Tal on 5 Eesti rannavolle meistritiitlit, millest esimene saadud aastal 1997; edasi 2008; 2011; 2012 ja viimane 2021.a. meistrivõistlustel. Ta on treeninud Selveri noorsportlasi 8 aastat. Teeninud välja naiskondade parima treeneri tiitli ning varasemast ajast kodulinnas Viljandis ka parima noortetreeneri tiitli. Käesoleval aastal jätkab Arak Selveris noortetreenerina ja TLÜ esiliiga meeskonna peatreenerina.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: