Viljandi Metall pääses kerge vaevaga poolfinaali

Naiste Eesti meistrivõistlustel selgus reedel teine poolfinalist, kui Viljandi Metall oli TBD Pharmatech Tartust üle ka veerandfinaalseeria korduskohtumises.

Kui teisipäevases esimeses veerandfinaalmängus kogus Tartu naiskond favoriit Viljandi vastu kokku 51 punkti, siis tänases teises kohtumises noppisid põhiturniiri kuuendana lõpetanud tartlannad kokku 57 punkti. Siiski oli põhiturniiril kolmandaks tulnud Viljandi esinduse paremus mäekõrgune ja võitjas kordagi kahtlust ei tekkinud, kui kodusaalis mänginud tartlannad pidid leppima 0:3 (19:25, 20:25, 18:25) kaotusega.

Võitjate poolel oli parimas hoos 14 punkti kogunud Kerttu Lääne, kelle efektiivsusnäitaja oli samuti mängu parim +11. Kelly Metsamärt kogus 11, Renate Pikk 10 ja Laureen Reier 8 punkti. Tartlannade kümnest blokist pooled toonud Agnes Karm panustas võõrustajate tulemusse seitse punkti. Viljandi oli selgelt parem rünnakul, realiseerides 40% tõstetest. Tartu naiskonna sama näitaja oli vaid 19%. Blokis oli omakorda edukam koduvõistkond, kelle arvele märgiti kümme ja külaliste kontosse kuus punkti.

Laupäeval kell 17 jätkub Viimsi koolis veerandfinaalseeria, mille avamängus võitis Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 tulemusega Viimsi/Tallinna Ülikooli. Samal ajal kohtuvad Jüri spordihoones esimeses mängus 0:3 kaotusega leppinud Rae Spordikool/VIASTON ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi. Mängu otseülekanne on nähtav siin.

Tartu Ülikool/Bigbanki ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi võidu korral on poolfinalistid selgunud, Viimsi/Tallinna Ülikooli ja Rae Spordikool/VIASTONi võit viiks seeriad otsustavasse kolmandasse mängu. Lisaks Viljandi Metallile on poolfinaalkoha kindlustanud põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse.