Viljandi Metall pääses karikavõistlustel veerandfinaali

Naiste karikavõistlustel selgus täna viimane veerandfinalist, kelleks on Viljandi Metall.

Esiliigas mängiva Peetri Võrkpalliklubi ja Viljandi Metalli otsustav vastasseis karikavõistluste veerandfinaalkoha eest lõppes Viljandi Metalli paremusega, kui eelringi esimese mängu 3:1 võidu järel saavutati võõrsil peetud kordusvaatuses 3:2 (25:27, 21:25, 27:25, 25:23, 15:10) võit. Seejuures tulid viljandlannad välja raskest seisust, kui neljandas geimis jäädi 20:22 kaotusseisu. Peetri Võrkpalliklubi kolmanda või neljanda geimi võit oleks vastasseisu viinud kuldsesse geimi.

52 tõstet saanud ja neist 24 realiseerinud Renate Pikk panustas võitu 28 (+15) punkti. Kerttu Lääne lisas külalistele 14, Laura Luik 12 ning Laureen Reier ja Hanna Liise Nälk võrdselt 11 silma. Võõrustajate poolel oli 20 punktiga resultatiivseimana Triin Tibar. Erle Püvi assisteeris 18, Sylvia Tammerik 13 ja Olga Bõstrova 11 punktiga.

Peetri naiskond jäi eelkõige hätta külaliste pallingutega, kui endale lasti lüüa 16 ässa. Peetri mängijate arvele kogunes 12 ässpallingut. Servi vastuvõtul, rünnakul ja blokis olid võistkonnad sisuliselt võrdsed.

Veerandfinaalis läheb Viljandi Metall kokku tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbankiga. Ülejäänud kolm veerandfinaalpaari moodustavad Biodiscovery Tartu ja Rae Spordikool/VIASTON, TalTech/Tradehouse ja Viimsi/Tallinna Ülikool ning Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis.