Viljandi Metall mängis suure eduseisu maha, kuid suurepärase lõpuspurdiga asuti pronkiseeriat juhtima

Teisipäeval sai avavile kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria, milles on vastamisi põhiturniiri kolmas Audentese SG/Noortekoondis ja viies Viljandi Metall.

Kodupubliku ees mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi avageimis alla 24:26 ja teises 18:25 tulemusega. Seejärel elasid mängu sisse ka võõrustajad, kes viisid komanda geimi 25:20 ja neljanda 25:15 paremusega kohtumise viiendasse geimi. Tõusude ja mõõnadega kulgenud vastasseis jätkus ka otsustavas geimis, kus võõrustajad asusid 12:9 eduseisu, kuid seejärel koduvõistkond enam punktivõiduni ei jõudnud – otsustavatel punktidel sisu näidanud Viljandi esindus võttis 15:12 geimivõiduga 3:2 (26:24, 25:18, 20:25, 15:25, 15:12) mänguvõidu

Rünnakul 44-protsendilise efektiivsusega (48-st 21) tegutsenud Kertu Laak tõi võitjatele 26 (+11) ning Laureen Reier, Kelly Metsamärt ja Merilin Salben võrdselt 12 punkti. Mängu parimat kasuteguri +12 näidanud ja kuus serviässa löönud Eva Liisa Kuivonen kogus koduvõistkonna poolel 24, Nora Lember 20 ja Karlotta Kattai 14 punkti.

Bloki abil teenisid võitjad 8 ja kaotajad 13 ning servil vastavalt 17 ja 14 punkti. Audentese SG/Noortekoondis jäi võistkonnana plussi 27 ja Viljandi Metall 25 punktiga. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Samad naiskonnad kohtuvad teistkordselt 26. märtsil kell 16 Viljandi Kesklinna koolis. Samuti kolme võiduni peetav finaalseeria Tallinna Ülikool/Kikase ja Tartu Ülikool/Bigbanki vahel algab homme, 23. märtsil kell 19 Tallinna Ülikooli spordisaalis. Nii pronksi- kui finaalseeria mängudele saab kaasa elada sport.postimees.ee vahendusel. Homme kell 19 tehakse Võru spordikeskuses algust kahe võiduni peetava 5.-6. koha seeriaga, kus viienda koha eest mängivad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Rae Spordikool/VIASTON.