Viis matšpalli päästnud Audentese SG/Noortekoondis jõudis teist aastat järjest finaali

Naiste karikavõistluste teine poolfinaalseeria Audentese SG/Noortekoondise ja Rae Spordikool/VIASTONi vahel pakkus põnevust kuni viimaste punktideni, kui sarnaselt avavaatusele selgus ka korduskohtumises võitja viiendas geimis. Finaali jõudis neljandas geimis kuristiku äärel olnud Audentese SG/Noortekoondis.

Jüris toimunud seeria avamängu 3:2 tulemusega võitnud Audentese SG/Noortekoondis alustas ka tänast kohtumist hästi, võites koduväljakul esimese geimi 25:20 tulemusega. Teises ja kolmandas geimis oli omakorda 25:18 ja 25:19 resultaadiga parem võõrsil mänginud Rae Spordikool/VIASTON, kes omas neljandas geimis viit matšpalli, mis ühtlasi oleksid taganud koha finaalis. Kodupubliku rõõmuks suutsid võõrustajad kõik Rae Spordikool/VIASTONi matšpallid neutraliseerida ja kallutada tasavägise geimi 31:29 seisuga enda kasuks. Külaliste paremus viiendas geimis oleks tähendanud kuldset geimi, kuid neljanda geimi võidust innustust saanud Audentese SG /Noortekoondis ei jätnud midagi juhuse hooleks – 15:8 võit tähendas 3:2 (25:20, 18:25, 19:25, 31:29, 15:8) mänguvõitu ja teist aastat järjest kohta finaalis.

Rünnakul 53-protsendilise efektiivsusega 29 punkti kogunud Eva Liisa Kuivonen lisas võitu ka kaks blokipunkti, tõustes 31 punktiga üleplatsimängijaks. Silmapaistev oli ka Kuivoneni kasutegur +21. Nora Lember aitas võitjaid 14, Sonja Siimson 13 ja Anu Talvar 10 punktiga. Külaliste ridades kogus Merili Kõrvel 23 (+15), Maria Säästla 16 ja Hanna Pajula 14 punkti.

Nii rünnakul kui servi vastuvõtul oli parem Audentese SG/Noortekoondis – vastavalt 44%-38% ja 39%-30%. Blokipunkte märgiti võitjatele 11 ja kaotajatele 12, pallingul avaldus Rae Spordikool/VIASTONi paremus punktides 9-2. Seejuures tegi koduvõistkond 18 ja külalised 19 serviviga. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Audentese SG/Noortekoondist ootab finaalis ees Tartu Ülikool/Bigbank, kes poolfinaalis mängis kahel korral 3:0 tulemusega üle Barrus/Võru Võrkpalliklubi.

Naiste karikavõistluste tulemused on nähtavad SIIN.