Kuivonen ja Jürgenson lõpetasid EMi neljanda kohaga

Pühapäeval lõppesid Türgis Izmiris U20 vanuseklassi rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlused, kus Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson saavutasid neljanda koha. Tristan Täht ja Jan Stog lõpetasid turniiri 17. kohaga.

C-alagruppi kuulunud Kuivonen ja Jürgenson võitsid esimeses mängus 2:1 (21:18, 13:21, 15:13) tulemusega Saksamaa duo Annika Berndt ja Lilly Faross. Teises mängus kaotasid meie neiud 1:2 (21:19, 16:21, 12:15) resultaadiga Natalia Ann Binimelis Nicolaule ja Carolina Fernandez Da Silvale (Hispaania). Alagrupi viimases voorus olid Kuivonen ja Jürgenson kindlalt 2:0 (21:16, 21:7) paremad Yllka Jasharist ja Melirona Avdullahust (Kosovo).

Alagrupi teise kohaga play-offi ehk 24 parema sekka jõudnud eestlannad mängisid järgmisena belglannade Annelore Bexi ja Jade Van Deuniga, kes lõpetasid D-alagrupi kolmanda kohaga. Põnevuskohtumise kallutas 2:1 (25:23, 17:21, 15:11) tulemusega enda kasuks Eesti võistkond. Kuueteistkümnendikfinaalis saavutasid Kuivonen ja Jürgenson 2:1 (21:15 , 18:21 , 15:11) võidu Portugali paari Ana Monteiro ja Margarida Santose ning veerandfinaalis 2:0 (21:12, 21:17) võidu itaallannade Giulia Dainese ja Luna Cicola üle. Veerandfinaali kordus on nähtav SIIN.

Poolfinaalis eestlannadel Euroopa meistriteks kroonitud ukrainlannade Anhelina Khmili ja Tetiana Lazarenko vastu võimalust ei tekkinud, kui vastased võtsid kindla 2:0 (21:11, 21:13) võidu. Pronksimängu avageim kuulus 21:12 tulemusega Brecht Piersmale ja Desy Poieszigale ja teine 21:19 resultaadiga Kuivonenile ja Jürgensonile. Kolmandas geimis jäid 15:13 tulemusega peale hollandlannad, kes saavutasid seega pronksmedali. Kuivonen ja Jürgenson lõpetasid eduka turniiri neljanda kohaga.

Täht ja Stog püüdsid play-off kohta B-alagrupis, kus vastasteks olid Belgia esindus Joppe Van Langendonck ja Kyan Vercauteren, Itaalia võistkond Theo Hanni ja Andrea Armellini ning Rumeenia duo Stefan Valentin Anton ja Daniel Stelian Milcica. Eesti noormehed asusid kohtumist Belgia võistkonna vastu esimese geimi 21:18 paremusega juhtima, kuid teises geimis jäädi vastasele 18:21 ja kolmandas 10:15 resultaadiga alla.

Ka teises kohtumises pidid Täht ja Stog leppima napi kaotusega, tunnistades Hanni ja Armellini 2:1 (21:12, 14:21, 18:16) paremust. Alagrupi viimases voorus mängisid eestlased Rumeenia duo 2:0 (24:22, 21:15) tulemusega üle, millega jõuti alagrupist edasi. Play-offi avaringist meie noormeestel edasi murda ei õnnestunud, kui 0:2 (17:21, 18:21) resultaadiga jäädi alla Euroopa meistriteks tulnud austerlastele Timo Hammarbergile ja Tim Bergerile.

Neidude tulemused on leitavad SIIN ja noormeeste tulemused SIIN.