Vapustav atmosfäär Saku Suurhallis: Venno ja Teppan vedasid koos Eesti võidule!

Eesti rahvusmeeskond pidas teise kohtumise kodusel EM-finaalturniiril, kui vastamisi mindi Slovakkiaga. Mängu võitis Eesti 4000-pealise Eesti fänniarmee ees 3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13). Suurt rolli mängisid võidus mõlemad meie diagonaalid ehk Oliver Venno ja Renee Teppan, kes alates kolmandast geimist koos väljakul olid.

Mõlemad meeskonnad olid seni võiduta, Eesti oli avamängus 1:3 alla jäänud Lätile, Slovakkia kaotas 0:3 Prantsusmaale.

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Kristo Kollo, Albert Hurt, Andri Aganits, Ardo Kreek, libero Silver Maar.

Kohtumise algus oli pea täismaja ees mänginud kodumeeskonna jaoks närviline ja Eesti oli suuresti tagaajaja rollis. Avageimi lõpp kulges punkt-punktis, olid seal paremad slovakid, võites selle 26:24. Teine vaatus algas meile paremini, ent geimi teist poolt mängisid slovakid selgelt kindlamalt ja võitsid selle 25:22. Kolmandas geimis saatis peatreener viimases hädas platsile mõlemad diagonaalid ehk nii Teppani kui Venno nagu on (edukalt) mängitud ka mõned aastad tagasi ja see käik toimis – geim meile 25:19. Teppanilt selles geimis kohe 8 punkti. Neljas geim oli puhas Eesti show – Venno lõi võimsa serviseeria (sealhulgas 4 ässa) ja Eesti võitis geimi 25:14 ja kõik jäi viienda geimi otsustada. See oli ülimalt pigeline, ent fännide meeletu kaasaelamise toel võttis Eesti 15:13 võidu.

STATISTIKAT: Oliver Venno tõi Eestile 22 punkti (+17), Renee Teppan lisas 17 punkti (+11), Kristo Kollo 14 (+7) punkti, Andri Aganits 11 (+11) ja Ardo Kreek 10 silma (+3). Meie vastuvõtt oli 50%, rünnak 46%, blokist saadi 13 punkti ja servil löögi 8 ässa (neist 6 läks Venno arvele) ning vigu tehti servil 17.

Slovakkia meeskonna edukaim oli rünnakul 17 punktiga (+8) Matej Patak. Slovakkide vastuvõtt oli 45%, rünnak 40%, blokist saadi 10 ja servilt 1 punkt (eksiti 20 pallingul).

“Vinge! Rahvas möllas! Tuju oli vahepeal ikka väga hea, kui nad karjusid ja rõõmsalt meie kasuks hõiskavad,” sõnas Eesti meeskonna rünnakuid vedanud Oliver Venno.

Ardo Kreek oli küll oma mängu osas veidi kriitiline, ent muidu rõõmus: “Eesti koondis mängis täna vahepeal viiekesi, ma olin vist vastaste poolt natukene. Aga ei, võit on väga tähtis, loodetavasti saime nüüd kaane maha, kindlasti läheme homme ka punktide järgi. Kaotada pole midagi, vaja edasi panna!”

Ardo Kreegi ja Oliver Venno intervjuu:

Peatreener Cédric Énard ütles, et tundis mängu esimeses osas jätkuvalt, et mehed on pinge all. “Poisid võitlesid ka mängu alguses, ent tundsin, kuidas nad olid ikkagi pinge all platsil. Ja teises geimis otsustasin, et alustame kolmandas Olku ja Reneega, et mängu muutust tuua ja ehk pole vastane selleks valmis. Ühtlasi lisas see kogemust, sest nii Albertil kui Stefkal on siiski sel tasemel vähe kogemust, see on osa kogemusest. Olku “pani hullu” nagu ta seda oskab ja Renee tõi vajalikku energiat. Tunnetan, kuidas Renee on olnud nagu puuris olnud lõvi ja ta tahtis väga end näidata, välja kukkus suurepäraselt,” sõnas juhendaja.

“Teiseks tahan rääkida fännidest – see on lihtsalt imeline. Kui ma Eesti koondisega lepingu sõlmisin, kuulsin jutte Eesti fännidest. Nad olid tänases võidus suur osa, sest toetasid mehi ka kahes esimeses geimis. Ja lõpuks saime neile ka midagi tagasi anda. Nüüd peame koos edasi minema ja Saksamaalt homme punkte röövima ja siis vaatame, mis edasi saab. Aga anname endast kõik, usume ja võitleme!”

Teises mängus kohtusid täna Horvaatia ja Läti ning seegi kohtumine venis viiegeimiliseks, kus lõpuks jäi 3:2 peale Horvaatia.

Homme kell 16.00 kohtub Eesti Saksamaaga ja kell 19.00 mängivad Prantsusmaa ja Horvaatia. Vaata kogu ajakava ja tulemusi.

Vaata alagrupiseisu.

Avageim algas Eesti meeskonna jaoks väga närviliselt, taas oli Saku Suurhalli tulnud pea täismaja publikut. Sellele vaatamata leidis kodumeeskond end 2:6 kaotusseisust ning peatreener Cédric Énard kasutas mõtlemisaega. Venno vähendas vahepeal viiepunktiliseks kärisenud kaotusseisu 9:12-le ning meie blokk ja Venno võimas rünnak tõid Eesti punkti kaugusele (13:14). Venno oli ka see, kes lõpuks viigiseisu tabloole tõi – 15:15. Järgmise punkti sai Eesti blokist ja haaras üle pika aja eduseisu. Edasi mindi punkt-punktis, esimesena jõudis geimpallini Slovakkia – 24:23, ent selle luhtas Venno. Uuesti geimpall Slovakkiale seisul 25:24, selle luhtas Kollo. Kolmanda võimaluse suutsid slovakid ära lüüa, võites avageimi 27:25.

Teine vaatus algas tasavägisemalt, geimi alguses säras Kreek, viies võimsa blokiga Eesti juhtima 9:7. Ent edasi tegutsesid paremini slovakid, minnes ette 14:12. Geimi lõpus pääses Slovakkia Hurda eksimuse järel juba neljapunktilisse eduseisu – 19:15 ja Enard võttis aja maha. Geimi lõpus sekkusidRenee Teppan ja Renet Vanker. Jõuti veel kahe punkti kaugusele 22:24, ent enamat ei suudetud ja geim Slovakkiale 25:22.

Kolmandas geimis saatis peatreener viimases hädas platsile mõlemad diagonaalid ehk nii Teppani kui Venno nagu on (edukalt) mängitud ka mõned aastad tagasi. Ülejäänud koosseis: Viiber, Kollo, Aganits, Kreek, Maar. Eesti alustas hästi, ent ka Slovakid jätkasid samas rütmis ja mängiti punkt-punktis. Teppani rünnak andis Eestile väikese edu – 14:12 ja Kreegi võimsa bloki järel juhtis Eesti 18:14. Teppan tõi tabloole 21:16 edunumbrid ja sellel järgnes Kollo äss. Teppan tõi Eestile geimpalli seisul 24:18 ja Teppani äss lõpetas geimi meile 25:19. Teppanilt selles geimis 8 punkti!

Sama koosseis jätkas ka järgmises vaatuses, kus Eesti Slovakkia eksimusest 10:7 edu haaras ja vastased mõtlemisajale sundis. Venno järjekordne serviäss viis kodumeeskonna ette 16:11. Veel punkt Teppanilt ja kolmas äss Vennolt – 18:11. Neljas äss Vennolt ja see geim oli puhas lustimine, Eesti võitis selle 25:14.

Nii pidi võitja otsustama viies geim. Eesti jäi kiirelt 1:4 kaotusseisu ja Enard võttis mõtlemisaja. Venno äss tõi Eesti punkti kaugusele (4:5) ja Kollo blokk viigistas 6:6, ent pooli vahetati siiski Slvakkia 8:6 eduseisul ja 6:9 kaotusseisul võttis Enard taas mehed platsi äärde kokku. Kreek viigistas blokiga uuesti 9:9 ja slovakkide serviviga andis meile minimaalse edu – 12:11. Matšpalli sai Eesti seisul 14:12, ent seda ei realiseeritud, küll aga järgmine – 15:13 Eesti võitis!