U17 koondis mängib EM-valikturniiril Rumeenias

Eesti noormeeste U17 koondis osaleb 7.-9. maini Euroopa meistrivõistluste valiksarja teise ringi turniiril Rumeenias Ploiestis.

Eesti kuulub C-alagruppi koos Rumeenia, Venemaa ja Iisraeliga. Finaalturniirile pääsevad alagruppide võitjad ja kõigi alagruppide peale kaks paremat teise koha saajat.

Eesti koondise peatreener Rando Ringmets ütles, et seis on hea ja koondises on seekord kõik, keda ta seal näha soovis. “Pärast EEVZA turniiri oli väike puhkus, seejärel oleme ikka kõik mängijad saanud töös hoida, osa Tallinnas, teised mujal. Üle-eelmisel nädalal tegime Paikusel nädalase laagri ja nüüd pühapäeval tulime uuesti kokku. Seega trenni oleme saanud teha hästi,” sõnab juhendaja.

Meeskonna seisu hindab peatreener heaks. “Kindlasti oleme kõvasti paremas olukorras kui enne EEVZAt, kus positiivsed koroonatestid jätsid mõned mängijad koju. Seekord sain kõik kaasa, keda soovisin.”

Alagrupi selge favoriit on Venemaa. “Venemaa mängijad on pikad ja võimsad nagu ikka, aga ideaalse õnnestumise korral on ka nemad haavatavad. Rumeenia on samuti päris korralik võistkond, selline meie masti, aga loodame neist siiski üle olla. Neil on üks 2-meetrine nurgaründaja, kes toob kõikide vastu umbes 30 punkti. Iisrael peaks olema grammi võrra nõrgem kui Rumeenia,” räägib Ringmets vastaste kohta.

Eesti koondise koosseis: Andris Vahula, Tristan Urb, Tristan Täht, Johann Mattias Üprus, Mati Juus, Ranel Rahuoja, Aleksander Sarapuu, Robin Puss, Kristjan Unt, Sten-Markus Taasväli, Paul Mihkel Maasalu, Ron Rudolf Teesaar.

Peatreener Rando Ringmets, abitreenerid Marko Vantsi ja Madis Kesküla, mänedžer/statistik Laura Rogenbaum.

Eesti koondise mängud:

7. mai kell 19.00 Rumeenia – Eesti

8. mai kell 16.00 Venemaa – Eesti

9. mai kell 16.00 Eesti – Iisrael

Vaata tulemusi ja tebliseisu.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: