TÜ/Bigbank ja TalTech esimeses poolfinaalmängus geimi ei loovutanud

Põhiturniiri esimene TalTech/Tradehouse ja teine Tartu Ülikool/Bigbank alustasid kolme võiduni peetavat naiste Meistriliiga poolfinaalseeriat edukalt, kui avavaatuses võeti 3:0 võit. Teistkordselt kohtutakse kolmapäeval. 

Jaanuaris Eesti karikavõistlustel kuldmedali ja kolm nädalat tagasi Balti liigas samuti esikoha saavutanud TalTech/Tradehouse sai seejärel valmistuda hooaja kolmanda finaalkoha eest võitlemiseks, kui täna alustati koduste meistrivõistluste poolfinaalseeriaga. Sarnaselt kahele eelmisele omavahelisele kohtumisele TalTech Audentese SG/Noortekoondisele ka täna geimi ei loovutanud, võttes põhiturniiril neljandaks tulnud noorte üle 3:0 (17, 18, 9) võidu.

Mängu parimana 12 rünnakut realiseerinud Kadi Kullerkann lisas võitu ka ühe pallingupunkti, tõustes 13 punktiga üleplatsimängijaks. Kolmest võitjate blokipunktist kaks kogunud Eliisa Peit lisas võitu 9 ja Nette Peit samuti 9 punkti. Seejuures näitas Kullerkann kohtumise parimat kasutegurit +11. Eva Liisa Kuivonen tõi kaotajatele 12 punkti, kuid pluss-miinus arvestuses oli Kuivoneni näitaja vaid +2. TalTechi võistkonna paremus avaldus eelkõige rünnakuefektiivsuses, kui punktiks löödi koguni 63% sooritustest, külaliste sama näitja oli 39%. Samuti oli TalTech selgelt parem pallingu vastuvõtul (53%-35%) ja pallinguässade arvestuses (7-2). Kohtumist saab uuesti näha SIIN.

Geimi ei loovutanud ka põhiturniiril TalTechi järel teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank, olles kodusaalis 3:0 (21, 19, 20) üle põhiturniiri kolmandast võistkonnast Famila/Võru Võrkpalliklubist. Annabel Huik panustas võitu 13, neli ässa löönud Ingrid Kiisk 12 ja Ingris Suvi 11 punkti. Eliise Hollas tõi külalistele 15 ja Mari-Liis Graumann 10 punkti. Tartu esinduse jaoks muudab võidu magusamaks teadmine, et kuigi palingul eksiti koguni 14 korra, siis blokis koguti 11 punkti. Võrulannade arvele märgiti kaks blokipunkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Uuesti kohtutakse kolmapäeval kell 18 Võru Kreutzwaldi 16 spordisaalis ja kell 19.30 Audentese Spordihoones. Võrus toimuvast mängust näeb otseülekannet Võru Võrkpalliklubi Facebooki lehel, Tallinnas toimuv vastasseis on otseülekandena nähtav SIIN.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: