Teise järjestikuse kaotuse saanud TalTech/Tradehouse langes teiseks

Optibet naiste Balti liigas vahetus tabelijuht, kuid TalTech/Tradehouse langes esikohalt teiseks. Sarnaselt eilsele jõdis Eesti võistkondadest võiduni vaid Tartu Ülikool/Bigbank.

Leedu miniturnee Kaunas VDU vastu lõpetanud TalTech/Tradehouse jäi nädalavahetusel punktita, kui täna tunnistati tiitlikaitsja 3:0 (25:15, 25:21, 25:21) paremust. Kaotajate poolel kogus Maren Mõrd 11, Kätriin Põld 10 ja Dzintra Lember 9 punkti. Vilte Bogdanovic tõi võitjatele 13 punkti.

TalTech tegi rünnakul 10 ja servil 9 omaviga, Kaunase naiskonna samad näitajad olid 6 ja 5. Serviässasid märgiti võõrustajatele kaheksa ja külalistele neli. 40 punkti kogunud TalTech langes tänase kaotusega esikohalt teiseks, Kaunas hoiab 36 punktiga neljandat kohta.

Leedulannade kindla paremusega lõppes ka teine Leedu-Eesti vastasseis, milles tabelijuhiks tõusnud Jonavos Aušrine mängis 3:0 (25:15, 25:9, 25:16) tulemusega üle Audentese SG/Noortekoondise. Rünnakul 35-protsendilise efektiivsusega tegutsenud Carmel Vares tõi Eesti võistkonna resultatiivseimana 12 punkti.

Võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis jäi alla kõigis neljas peamises statistilises näitajas – rünnakul 29%-58%, servi vastuvõtul 43%-66%, blokipunktides 0-6 ja serviässade arvestuses 2-11. Kui võistkonna arvestuses jäi Aušrine 39 punktiga plussi, siis Audentese SG/Noortekoondis omakorda 12 punktiga miinusesse. Põhiturniiri võidule lähedale jõudnud Aušrinel on parimana koos 41 punkti, 12 punkti teeninud Audentese SG/Noortekoondis jätkab kaheksandana.

Tartu Ülikool/Bigbank pidi võiduks pingutama maksimaalsed viis geimi, olles kodupubliku abiga 3:2 (25:23, 25:16, 18:25, 19:25, 15:9) parem SUFA klubs/DU võistkonnast. Enda hooaja punktirekordi püstitanud Laura-Liisa Maiste panustas võitu 27, Annabel Huik 25, tartlannade üheteistkümnest blokipunktist seitse kogunud Liisbet Pill 14 ja Ingris Suvi 13 punkti.

Tartlannad olid paremad nii rünnakul (31%-29%) kui servi vastuvõtul (48%-26%). Blokipunkte kogusid võitjad 11 ja kaotajad 5. Mängu kordust saab vaadata siin. Koha võrra kuuendaks tõusnud Tartu Ülikool/Bigbank on noppinud 19 ja üheksandana jätkav SUFA klubs/DU 11 punkti.

Turniiritabeli kümnes naiskond Barrus/Võru Võrkpalliklubi võitis viis kohta kõrgemal paikneva VK Jelgava vastu ühe geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis edukam olnud Läti võistkond võttis Võru spordikeskuses 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 26:24) võidu. Salme Adeele Hollas tõi võõtustajatele 17 punkti ja näitas kohtumise parimat kasutegurit +13. Hanna-Liisa Ilves assisteeris 13 punktiga.

Optibet naiste Balti liiga põhiturniiri lõplik paremusjärjestus ja veerandfinaalpaarid saavad selgeks järgmisel nädalavahetusel.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN