Rae Spordikool/VIASTON tõi mängu põnevust, kuid Viljandi Metall alustas poolfinaalseeriat edukalt

Naiste karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamäng Rae Spordikool/VIASTONi ja Viljandi Metalli vahel kujunes neljageimiliseks, millest kaks olid tasavägised.

Koduväljakul mänginud Rae Spordikool/VIASTON kogus avageimis 20 ja teises vaid 10 punkti. Ka kolmandas geimis hoidis pidevalt initsiatiivi võõrsil mänginud Viljandi naiskond, kes läks otsustavatele punktidele 20:17 ja 23:21 eduseisus. Geimi viimased punktid kuulusid kodupubliku rõõmuks Rae Spordikool/VIASTONile, kes vähendas 25:23 geimivõiduga kaotusseisu minimaalseks. Viiendasse geimi kohtumine siiski ei läinud, kui viljandlannad võitsid neljanda geimi 25:22 ja mängu 3:1 (25:20, 25:10, 23:25, 25:22) resultaadiga.

51-protsendilist (35-st 18) rünnakuefektiivsust näidanud oktoobrikuu parim mängija Renate Pikk panustas võitu 19 (+13) punkti. Kerttu Lääne assisteeris 14 punktiga, jäädes 11-ga plussi. Koduvõistkonnale tõi Merili Kõrvel 14, Mirjam Karoliine Kask 12 ja Maret Kuuse 11 punkti.

Kui Viljandi jäi võistkonnana 35 punktiga plussi, siis Rae Spordikool/VIASTONi näitaja oli +16. Rünnakul näitasid võitjad 39-protsendilist ja kaotajad 35-protsendilist efektiivsust, pallingu vastuvõtul avaldus viljandlannade paremus protsentides 46-34. Blokipunkte kogusid mõlemad naiskonnad kuus.

Teine finalist saab selgeks homme Viljandi Kesklinna koolis, kui kell 16 algab seeria kordusetendus. Rae Spordikool/VIASTON peab edasipääsuks võtma 3:0 või 3:1 võidu ja seejärel olema parem ka kuldses geimis. Viljandi naiskonnale piisab edasipääsuks kahest geimivõidust.