Tartu Ülikool/Bigbank napsas punkti, kuid pidi leppima valusa kaotusega

Naiste Balti liigas mängis Leedu võistkond Jonavos Aušrine-KKSC teist päeva järjest Eestis, kui täna kohtuti Tartus kohaliku Tartu Ülikool/Bigbankiga. Põnevusmängus said pealtvaatajad näha maksimaalset viit geimi.

Avageimi võitnud, kuid kahes järgnevas Aušrinele alla jäänud Tartu esindus viis neljanda geimi 25:18 paremusega mängu otsustavasse viiendasse geimi. Mõlemapoolsete võimalustega geimis oli seis 15:15 viigis, misjärel kuulusid kaks järjestikust punkti leedulannadele, kellele läks seega kirja magus 3:2 (20:25, 25:18, 25:20, 18:25, 17:15) võit.

Annabel Huik tõi tartlannade kontosse 14, Ingrid Kiisk 13 ja oktoobrikuu parim mängija Eliise Hollas 11 punkti. Võitjate mänguvankrit vedanud Jekaterina Kovalskaja säras 29 punktiga.

Kohtumise kokkuvõttes oli tartlannadel parem rünnak (36%-34%) ja pallingu vastuvõtt (66%-52%), samuti löödi rohkem ässasid (7-5). Samas kogunes koduvõistkonnale ka rohkem pallinguvigu (16-9). Blokis oli selgelt edukam Leedu esindus, kogudes võõrustajate kuue punkti vastu 14 punkti.

Kümnenda punkti teeninud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis turniiritabelis viiendalt kohalt neljandaks, 16 silma kogunud Aušrine on jätkuvalt teisel kohal. Seejuures on Tartu võistkond pidanud viis ja Leedu naiskond seitse kohtumist.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN