Tartu Ülikool/Bigbank ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi parandasid tabeliseisu

Optibet naiste Balti liigas võtsid olulise võidu hooaega kesiselt alustanud Tartu Ülikool/Bigbank ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi, kes mängisid üle Läti võistkonna. Audentes SG/Noortekoondis tabelijuhti üllatada ei suutnud.

Koduväljakul mänginud Audentes SG/Noortekoondis omas teises geimis 24:22 eduseisus kaht ja kolmandas omal servil samuti kaht geimpalli, kuid lõpuks jäädi kaotuseta jätkavale Jonavos Aušrinele 0:3 (20:25, 24:26, 25:27) alla. Carmel Vares tõi võõrustajatele 14, Nora Lember samuti 14 ja Sonja Siimson 10 punkti. Audentes SG/Noortekoondise murekohaks kujunesid omavead, kui rünnakul tehti 12 ja servi 15 omaviga. Leedulannad eksisid rünnakul seitsmel ja servil kaheksal korral. Mängu kordust saab vaadata SIIN.

Võistluspäeva tasavägiseim kohtumine toimus Jelgavas, kus kohalik VK Jelgava jäi 2:3 (25:17, 26:28, 19:25, 25:19, 11:15) tulemusega alla Tartu Ülikool/Bigbankile. Tartlannade võitu andis suurima panuse Annabel Huik, kelle arvele kogunes 19 (+9) punkti. Laura-Liisa Maiste lisas 15, Mari Arak 12 ning Liisbet Pill ja Ave Kuusk võrdselt 11 punkti. Tartu naiskonna vastuvõtt oli 52% ja rünnak 34%, lätlannadel vastavalt  43% ja 36%. Võitjad saavad rahule jääda enda serviga, kui viie geimiga kogunes vaid kuus viga ja ässasid löödi kümme. Jelgava esindus eksis servil viiel korral ja lõi üheksa ässa.

Pärast avageimi kaotust jõudis võiduni ka Barrus/Võru Võrkpalliklubi, kes oli võõrsil 3:1 (13:25, 25:19, 25:23, 25:17) resultaadiga parem SUFA klubs/DUst. Salme Adeele Hollas panustas üleplatsimängijana võitu 21, Hanna-Liisa Ilves 20 ja Haide Haring 9 punkti. Mängu parim oli ka Hollase kasutegur +16. Võru võistkond oli edukam blokis, kogudes lätlannade kuue punkti vastu kaheksa punkti. Samuti olid võitjad edukamad rünnakul, näidates 34-protsendilist efektiivsust. Daugavpilsi võistkond lahendas rünnakuid 30-protsendiliselt.

Tabeliseisu parandanud Barrus/Võru Võrkpalliklubi tõusis kuue punktiga seitsmendaks ja Tartu Ülikool/Bigbank viie punktiga kaheksandaks. Audentes SG/Noortekoondis hoiab kuue punktiga kuuendat ja TalTech/Tradehouse 18 punktiga kolmandat kohta.

Sarnaselt Aušrinele kaotuseta püsiv ja täiseduga jätkav TalTech/Tradehouse võõrustab pühapäeval kell 14 just Aušrinet. Barrus/Võru Võrkpalliklubi mängib samal ajal Jelgavas kohaliku VK Jelgavaga ja Tartu Ülikool/Bigbank kell 16 Daugavpilsis SUFA klubs/DUga. TalTechi spordihoones peetav kohtumine on otseülekandena nähtav SIIN.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN