Tartu ja Võru jäid Balti liigas lätlannadele alla

Optibet naiste Balti liiga tänane võistluspäev Eesti võistkondadele võidurõõmu ei pakkunud, kui kaotusega leppisid nii Tartu Ülikool/Bigbank kui Barrus/Võru Võrlpalliklubi. 

Ainsana punktita jätkav Tartu naiskond pidi kodusaalis vastu võtma viienda kaotuse, tunnistades Riia Stradina Ülikool/MVSi 3:1 (25:23, 25:16, 15:25, 26:24) paremust. Kohtumise kokkuvõttes oli tartlannade rünnakuefektiivsus 34% ja pallingu vastuvõtt 40%, lätlannade samad näitajad olid 34% ja 48%. Riia esindus pani võidule aluse ohtliku serviga, kui nelja eksimuse juures löödi 13 ässa. Tartu naiskond eksis servil kümnel korral ja lõi viis ässa. Seega jäid lätlannad servil üheksaga plussi ja tartlannad omakorda viiega miinusesse.

Annabel Huik tõi võõrustajatele 13, Ingris Suvi 12 ja Laura Liisa Maiste 10 punkti. Võitjate ridades tõusis üleplatsimängijaks 19 silma kogunud Kristine Leskinovica, kelle efektiivsusnäitaja oli +15. Mängu kordus on leitav SIIN.

Ka teine Eesti ja Läti võistkondade duell lõppes lõunanaabrite paremusega, kui Barrus/Võru Võrkpalliklubi kaotas kodupubliku ees 0:3 (13:25, 11:25, 22:25) tulemusega Riia Võrkpallikool/LUle. Võru naiskonna kaotuse põhjust tuleb eelkõige otsida rünnakust, sest punktiks löödi vaid 19% sooritustest. Külaliste rünnakuefektiivsus oli 45%. Blokipunkte kogusid mõlemad naiskonnad viis, serviässade arvestuses jäi 17-3 peale Riia võistkond.

Võõrustajate poolel keegi kahekohalise punktisummani ei jõudnud, resultatiivseimana lõpetas Salme Adeele Hollas mängu seitsme punktiga. Riia naiskonnas kogusid punkte 11 erinevat mängijat.

Turniiritabelis hoiab Eesti naiskondadest parimat kohta täiseduga jätkav TalTech/Tradehouse, kes on üheksa punktiga kolmas. Viis punkti kogunud Audentese SG/Noortekoondis hoiab kuuendat ja kolm punkti kogunud Barrus/Võru Võrkpalliklubi seitsmendat kohta. Tartu Ülikool/Bigbank on kümnes.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: