Tartu Bigbanki võõrustav Võru Barrus tahab kodupubliku ees punktilisa teenida

Sel nädalavahetusel peetakse meeste Balti liigas neli kohtumist, enim on kaalul Võru Barrus Võrkpalliklubil, kel võimalik tabelis tõusta.

Tabelis esikohal oleval Tartu Bigbankil on 56 punkti ja teisel kohal paikneval Selver/TalTechil 48 punkti ning Tartut enam püüda pole võimalik. Ka Selveri meeskonna põhiturniiri 2. koht enam ei muutu nagu ka Pärnu Võrkpalliklubi viimane positsioon, ent ülejäänud kohtade nimel seisab ees tõsine võitlus, Eesti klubidest puudutab See Võru Barrus Võrkpalliklubi.

RTU/Robežsardze/Jurmalal on tabelis kolmandana 30 punkti, neljas on 28 punktiga Jekabpilsi Luši, viies 26 punktiga Daugavpilsi Ülikool/Ezerzeme, kuues 24 punktiga Võru Barrus Võrkpalliklubi ja seitsmes 13 punktiga Pärnu Võrkpalliklubi.

Veerandfinaalides kohtuvad omavahel 2. vs 7.; 3. vs. 6. ja 4. vs. 5. koht. Seeria on 2-mänguline, teine mäng toimub põhiturniiri kõrgemal kohal lõpetanud meeskonna kodusaalis, vajadusel otsustab edasipääseja “kuldne geim”. Veerandfinaalmängud on planeeritud 22. ja 25. veebruarile.

4.- ja 5. märtsil toimuva Final Fouri korraldusõiguse sai põhiturniiri võiduga Bigbank, kes veerandfinaali mängima ei pea

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Võru Barruse ja Tartu Bigbanki kohtumine toimub Võrus laupäeval kell 17.00 ja on nähtav ka Postimehe vahendusel.

Mõlemad meeskonnad tulevad mängule võiduemotsiooni pealt – Võru sai viimati 3:1 jagu Jekabpilsist ja Tartu 3:1 Selverist. Tartul enam midagi kaalul pole, seega saavad nemad mängida pingevabalt ja vajadusel põhimeestele puhkust anda. Võru meeskonna jaoks on aga iga punkt arvel, et play-offiks kohta parandada. Võrul on järgmisel nädalal ees põhiturniiri viimased kohtumised Jekabpilsi ja Daugavpilsiga.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp saab kasutada kõiki mehi peale sidemängija Garrett Zolgi, ka Devin Põllustet ja Rasmus Meiust. “Kõik peale Garretti on valmis, tema saab veel puhkust. Võtame mäng-mängult ja vaatame, kuidas see nädalavahetus läheb ja siis tegutseme edasi. Tagasi hoida meil midagi pole, tahame kodupubliku ees hästi esineda. Punkte soovime muidugi teenida. Vaatame, millise koosseisu ja häälestusega Tartu meie vastu tuleb, neil pole vaja põhimehi praegu mängitada ja seetõttu võib seal huvitav koosseis vastu tulla,” kommenteeris Lüütsepp.

Bigbanki peatreener Alar Rikberg peab Võru vastu lähtuma sellest, kes on võimelised mängima. “Mingi viirus on meeskonda tabanud ja seetõttu pean ma laupäevasel kohtumisel lähtuma sellest, kes mul võtta on. Aga järgmise nädala mängudeks on mul plaan olemas – valin kahest mängust ühe, kus plaanin kasutada ainult noori ja vahetusmehi ja teises kasutan põhikoosseisu. Et ei tekiks liiga pikka pausi enne finaalturniiri,” sõnas Rikberg.

Selver/TalTech ja Pärnu VK sõidavad sel nädalal Lätti. Laupäeval kell 18.00 mängib Pärnu võõrsil RTU/Robežsardzega ja pühapäeval kell 17.00 kohtub sama vastasega Selver/TalTech. Lisaks mängivad pühapäeval kell 16.00 Jekabpils ja Daugavpils.