Tartu Bigbanki peatreenerina jätkab Rikberg, Pärnut asub juhendama Jasmin

Pärast Eesti meistrivõistluste lõppu on selgeks saanud, kes juhendavad finaalis mänginud meeskondi järgmisel hooajal.

Möödunud hooajal kolm tiitlit võitnud Tartu Bigbanki võrkpallimeeskond otsustas sõlmida järgmiseks hooajaks lepingu Alar Rikbergiga, keda ootab ees neljas järjestikune aasta meeskonnas, neist kolmas peatreeneri toolil.

Alar Rikbergi kommentaar: “Klubi soovis kõigepealt paika saada peatreeneri ja seejärel alustada üheskoos meeskonna komplekteerimist järgmiseks aastaks. Mitmed head mängumehed on siirdumas välisliigadesse, kuid kindlasti saame ka järgmiseks hooajaks kokku korraliku satsi. Mind motiveerib võimalus töötada ka uute noormängijatega ning näha, kui kaugele üheskoos jõuame.”

Meeskonna mänedžeri Hendrik Rikandi sõnul on Bigbank Tartu eesmärk ka järgmisel hooajal võidelda kirkamate medalite eest: “Meeskonnaga on liitumas mitmed noormängijad, samas tahame säilitada suure osa tänavusest koossseisust. Meil on soov jätkuvalt kaasa lüüa ka Eurosarjas.”

Pärnut hakkab juhendama Jasmin

Hõbedale tulnud Pärnu Võrkpalliklubi senine juhendaja Avo Keel lahkus meeskonnast ja hakkab treenima Soome liigas osalevat Rovaniemi naiskonda. Keelelt võtab ohjad üle senine abitreener Toomas Jasmin.

Esmakordselt meistriliiga esindusvõistkonna peatreenerina alustav Jasmin: “On au astuda selliste meeste jälgedes nagu Andrei Ojamets, Pasi Rautio, Urmas Tali ja Avo Keel. Annan endast parima, et Pärnu head tulemused rõõmustaksid ka tulevikus poolehoidjaid. Mul on suur soov järgmisel hooajal näha esindusvõistkonnas mitmeid oma endisi õpilasi, võistkonna komplekteerimine käib, sihiks on kokku saaada noor ja abitsioonikas koosseis, kellega on võimalik võidelda medalite eest.”

Klubi tegevjuht Reio Tilk: “Toomas on noori võrkpallureid edukalt kasvatanud 12 aastat Pärnus, enne seda 4 aastat Saaremaa spordikoolis. Nii mõnigi tema kasvandik on esindanud Eesti rahvuskoondist. Pisikestest poistest, kelle treenimisega ta 2010. aastal Pärnu spordikoolis alustas, on parimad täna jõudnud ka Pärnu ja teiste eesti klubide esindusvõistkonda, noorteklasside liider Märt Tammearu ka välisklubisse. Jasmini hea töö noortega väärib tunnustamist ja see on klubi poolt loogiline jätk, et pärast Urmas Tali ja Avo Keele abistamist ta edutada peatreeneriks.”

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: