Tartu Bigbank võitles kõvasti ja võitis geimi, ent Kaasani Zeniit oli siiski parem

Tartu Bigbank võitles Kaasani Zeniidi vastu CEV Cupi avamängus nagu oskas ja jaksas, ent Venemaa tippklubi võttis siiski oma. Tulemuseks Tartu 1:3 (21:25, 18:25, 25:20, 23:25) kaotus. Homme kell 19.00 mängitakse sama vastasega uuesti.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli maailma tippu kuuluva Zeniidi ja valitseva Eesti meistri vahelist mängu vaatama tulnud umbes 1000-pealine fänniarmee ja elamuse nad kahtlemata said. Kui peatreener Alar Rikberg soovis mängu eel, et meeskond suudaks võimalikult kaua geimides mängus püsida, siis seda suudeti – vaid teine vaatus oli ühepoolne. Ja palju ei puudunud, et mäng oleks läinud viiendasse geimi.

STATISTIKAT: Tartu meeskonna resultatiivseim oli hooaja ühe parema esituse teinud Valentin Kordas 15 punktiga (+11), Albert Hurt lisas 12 punkti (+7) ning 10 silma (+0) jäi Martti Juhkami ja 8 (+5) Alex Saaremaa arvele. Tartu vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokist saadi vaid 2 punkti (Bigbank sai oma esimese blokipunkti alles kolmandas vaatuses, mil Albert Hurt sättis Maksim Mihhailovile ette ühese bloki) ning servil löödi 5 ässa ja eksiti 18 pallingul.

Kaasani edukaim oli rünnakul 17 punktiga (+2) Bartosz Bednorz, Dmitri Volkov lisas 16 silma (+11). Venemaa klubi vastuvõtt oli 46%, rünnak 50%, blokiga teeniti 10 ja serviga 7 punkti (eksimusi kogunes 18).

Täna julgelt tegutsenud Albert Hurt ütles, et närvi sees polnud ja tema nautis tänast mängu ning kavatseb ka homme korraliku lahingu anda.

Albert Hurda intervjuu:

Kaasani sidemängija Micah Christenson tunnustas esimese asjana vastast. “Enne, kui ma midagi muud räägin, tahan ma vastasmeeskonda tunnustada – Tartu mängis täna head võrkpalli, eriti kolmandas ja neljandas geimis. Nad tegutsesid meeskondlikult hästi, nurgad ja diagonaal olid teravad ja ohtlikud ning ka kõik teised tegid oma töö ära. Saime nüüd Tartust samuti parema pildi ette ja püüame homseks omi asju paremini teha,” ütles Christenson.

Tartu meeskonna peatreener Alar Rikberg tunnistas, et meel kaotusest mõru pole, sest mehed tegutsesid hästi. “Vastasel polnud lihtne üheski geimis ja nad pidid oma parimaid mehi kasutama ja suurema osa oma time-oute ära kasutama ehk kõik see, mida mängus püsimiseks on vaja teha, me tegime. Kui meie mäng jookseb, siis oleme me võimelised kõigiga mängima ja seepärast ma selle kolmanda geimi üle nii õnnelik olengi, et seda vastane ei andnud, selle me ise võimuga võtsime ära. Ainuke negatiivne asi on see, mis kohe paarkümmend minutit hiljem juhtus (neljandas geimis-toim), siis vastane pakkus, tegi palju rünnakuvigu ja muutus närviliseks. Aga siis meil ei olnud seda kogemust ja võimu, osavust, et see geim ära võtta,” rääkis peatreener, kes läheb positiivselt vastu ka homsele.

“See on vastane, kellega kannatab ka mängida, tuleb mitte tunda liigselt aukartust ja ülistamist nende superstaaride vastu. Oma asja ajades saame me mängus püsida. Kõik on võimalik, nii nagu enne tänastki,” lisas Rikberg, kes kiitis ka täna emostionaalselt tegutsenud Valentin Kordast. “Valja oli väga tubli. Nii rünnakul kui servijoone taga, eks temalgi tuli ebakõlasid sisse, aga tundub, et sellise vastase vastu leiab ta lisamotivatsiooni. Ja mis on positiivne, nii tema kui ka mõne teise puhul – need, kes nii tugeva vastase vastu suudavad hästi mängida ja oma maksimumi anda, siis ma usun ja loodan, et neil on ees päris kõrge lend võrkpallis.”

Tartu algkoosseis: Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Martti Juhkami ja Albert Hurt,  Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg.

Kaasani algkoosseis: Micah Christenson, Maksim Mihhailov, Dmitri Volkov, Bartosz Bednorz, Artjom Volvitš, Aleksandr Volkov, libero Ilja Fjodorov.

Avageimi alguses suutsid Tartu mehed Naabri ässast 7:4 eduseisu haarata ja vastased kasutasid mõtlemisaega. Edasi mindi punkt-punktis kuni Kaasan omakorda kolmepunktilise edu sai – 12:9. Viiginumbreid enam tabloolt läbi ei käinud, kuigi geimi keskel tõi Juhkami kodumeeskonna veel punkti kaugusele (15:16). Geimi lõpus suutsid tartlased mitu geimpalli päästa ja sundisid Venemaa tippklubi 24:21 eduseisul mõtlemisaega kasutama. Avageim siiski Kaasanile tulemusega 25:21.

Teise vaatuse alguses jäädi Bednorzi serviässa järel 7:10 kaotusseisu. Geimi keskel olid Mihhailovi rünnakust tablool numbrid 16:11 Kaasani poolt vaadatuna ning seda edu vastane ei loovutanud, geim võideti 25:18, kuigi 15:24 kaotusseisult said Alar Rikbergi hoolealused kolm punkti järjest.

Kolmas geim kulges alguses sarnaselt eelmisele, 7:9 kaotusseisul võttis Rikberg mõtlemisaja. Ent Hurt pani õige pea üksinda Mihhailovi blokiga kinni (see oli muide Tartu esimene blokk selles mängus!) ja vanameister raputas muiates pead. Ka järgmise punkti tõi Hurt ning Kordase rünnak andis Bigbankile juba minimaalse edu (12:11), Zeniit võttis aja maha. Tartu suutis edu hoida, Juhkami suurendas vahe 16:14-le, edasi kulges tasavägine mäng. Kordas viis oma meeskonna ette 20:19 ja Kaasani peatreener võttis uuesti mõtlemisaja, ent ka järgmine punkt läks Tartule. Ja ka ülejärgmine – 22:19! Hurt ründas taas edukalt ja geimpallini jõudis Tartu Kordase ässa järel – 24:19. Geimi lõpetas Kordas – 25:20.

Neljandas geimis pääses Kaasan 7:4 juhtima. Tartul olid platsil vahetusest sekkunud Kevin Soo ja Taavet Leppik (Naabri ja Juhkami asemel). Kordase rünnak tõi kodumeeskonna punkti kaugusele (6:7) ning sama mehe järgmine rünnak seadis jalule viigi. Venemaa klubi haaras 13:10 edu, Kordas ja Hurt vähendasid vahe 12:13-le, Soo viigistas, peatreener Rikberg vibutas heameelest rusikat ning Kaasan võttis mõtlemisaja. Geimi keskel tuli Juhkami tagasi platsile. 14:14 seisult sai Zeniit kaks järjestikust punkti, ent Bigbank viigistas uuesti ja läks vastaste eksimusest omakorda 18:17 ette. Hurdalt võimas tagaliinirünnak ja autirünnak Kaasani poolelt, Tartu edu oli 20:17. Tartu juhtis veel 22:19, ent Kaasan jõudis 22:22 viigini ja pööras seejärel seisu tablool enda kasuks 23:22. Geimpalli sai Kaasan seisul 24:23ja geim siiski vastasele 25:23.