Tartu Bigbank sai Portugalis kätte geimi, ent langes konkurentsist

Tartu Bigbank pidas kolmapäeva hilisõhtul CEV Challenge Cupi korduskohtumise Portugali klubiga A. J. Fonte Bastardo ja pidi tunnistama vastase 3:1 (25:17, 22:25, 25:11, 25:13) paremust.

Sellega sai Tartu klubi euroteekond ka läbi, avamängus saadi kodusaalis samuti 1:3 kaotus.

Bigbanki resultatiivseimaks tõusis korduskohtumises 12 punktiga (+3) Timo Lõhmus, Matej Šmidl ja Tamur Viidalepp lisasid kumbki 8 silma (+3 ja +4). Tartu vastuvõtt oli 40%, rünnak 45%, blokiga saadi 6 punkti ja servil löödi 4 ässa ja eksiti 9 servil.

Fonte Bastardo parim oli 20 punktiga (+14) Alberto Valencia Gonzales. Portugali klubi vastuvõtt oli 50% ja rünnak 61%, blokipunkte teeniti 7 ja servipunkte 8 (10 viga).

Peatreener Alar Rikberg kommenteeris klubi Facebooki lehe vahendusel mängu järgmiselt: “Mängu algus kulus meil saali, vastase ja hilise kellaajaga harjumiseks – sellest ka avageimi üsna kindel allajäämine. Teise geimi vangerdused ja meeste tõsine võitlustahe tõid meid mängu tagasi, mängupilt pakkus nii efekti kui efektiivsust. Siis aga jõud rauges, kolmanda geimi keskel alustas Fonte Bastardo meeskond hullumeelse kaitsemänguga ja pani juurde nii rünnakul kui servil – sellest said nad emotsiooni üles ja peatada me neid enam ei suutnud. Kokkuvõttes näitavad kaks 1:3 kaotust õiglaselt meeskondade vahet. Kui me ise oma parimat mängu näitasime, püsisime mängus sees. Vaid vähestest ebakõladest ja vigadest piisab sellise vastase puhul, et vahe sisse käriseks.”