Tartu Bigbank pääses Meistrite liigas järgmisse ringi, kus kohtutakse Lissaboni Benficaga

Tartu Bigbank pidas võõrsil Meistrite liiga esimese eelringi kvalifikatsiooni korduskohtumise Šveitsi klubi Amriswili Lindaren Volley vastu ja suutis kahe mängu kokkuvõttes edasipääsu tagada.

Pärast avamängus saadud 3:0 võitu vajas Tartu järgmisse ringi pääsemiseks kahte geimivõitu. Sellega saadi ka hakkama, sest Eesti klubi asus kohtumist 2:1 juhtima, tagades sellega ka edasipääsu. Lõpptulemiseks jäi täna Tartule 2:3 (25:19, 23:25, 25:21, 21:25, 15:10) kaotus.

Bigbank kohtub järgmisena Lissaboni Benficaga, selle paari avamäng peetakse tõenäoliselt järgmisel kolmapäeval, 6. oktoobril Tartus (pole veel kinnitatud).

STATISTIKAT: Albert Hurt kerkis taas Tartu meeskonna resultatiivseimaks, tuues 19 punkti (+11). Võrdselt 10 punkti jäi nii Martti Juhkami (+6), Alex Saaremaa (+8) kui Valentin Kordase (+4) arvele. Eesti meeskonna vastuvõtt oli 42%, rünnakuid lahendati 46-protsendiliselt, blokist saadi 13 punkti ja servil löödi 7 ässa (eksiti 17 pallingul). Amriswili edukaim oli rünnakul 18 punktiga (+9) Milija Mrdak. Šveitsi klubi vastuvõtt oli 51%, rünnak 49%, blokipunkte kogunes 6, servipunkte 3 (19 viga).

Tartu alustas koosseisus Aleksander Eerma, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Alex Saaremaa, Mart Naaber, libero Rait Rikberg. Amriswil saatis seejuures sidemängijatest platsile noore vahetusmehe Luca Weberi ja kogenud Dmytro Filippov täna platsil ei käinudki.

Avageimi alustas Eesti valitsev meisterklubi hästi, minnes ette 10:4. Ent siis jäädi vastuvõtul hätta ja Šveitsi klubi viigistas 17:17. Eerma asemel sekkus mängu juhtima Ronald Järv. Kolm järgmist punkti kuulusid õnneks Tartule ja avageim võideti 25:19.

Teine vaatus kulges Bigbanki jaoks raskelt ja taas saatis peatreener Alar Rikberg platsile Järve. Otsustavatel hetkedel olid aga seekord kindlamad vastased, võites geimi 25:23.

Kolmandas geimis jäid eestlased esmalt tagaajaja rolli, ent geimi teises pooles suudeti viigini jõuda ja edasi mindi punkt-punktis. Hurda rünnakud vedasid külalismeeskonna 19:16 ette ning seda edu enam ei loovutatud. Geim Tartule tulemusega 25:21. See tähendas Tartule edasipääsu ning järgmises vaatuses tehti mitmeid vahetusi.

Lisaks Hurdale tulid neljandas geimis platsile Eerma, Hergo Hansman, Siim Päid, Kevin Soo, Tamur Viidalepp, libero Allar Keskülla. Vahetusmehed suutsid Šveitsi klubiga sammu pidada geimi keskpaigani, kus Amriswil 15:12 edu haaras ja võitis geimi 25:21. Viiendas geimis jäid tulemusega 15: