Tariston Cupil triumfeerisid ka kogu Kiirkasiino suvetuuri võitnud Jürgenson – Kuivonen ja Piik – Ennemuist

Kiirkasiino suvetuuri viimasel etapil, Tariston Cupil Paides võidutsesid Liisa-Lotta Jürgenson – Eva Liisa Kuivonen ja Urmas Piik – Siim Ennemuist, kes teenisid enim punkte ka karikasarja üldarvestuses.

Poolfinaalides saatis edu Gerli Gulli – Mari Loormani ning Liisa-Lotta Jürgensoni – Eva Liisa Kuivoneni, kes alistasid vastavalt Lidia Lellsaare – Marta Nelise ja Elina Lebedeva – Salme Adeele Hollase. Nii esimest kui teist poolfinaali iseloomustas võrdsete mäng – Gull ja Loorman võitsid mõlemad geimid minimaalse vahega, Jürgenson ja Kuivonen vajasid täiskasvanute turniiril esmakordselt esinelikusse jõudnud noorte alistamiseks koguni kolme geimi.

Finaalis tegid kodumaise rannavollesuve ühe säravaima soorituse Jürgenson – Kuivonen, kes võitsid enesekindla mängu toel kindlalt 2:0 Gulli ja Loormani. Jürgensonile ja Kuivonenile oli Tariston Cupi triumf esimeseks täiskasvanute karikasarja etapivõiduks, Jazz Pesulad Cup Tartus lõpetati kolmandana ning Mati Vetevoolu mälestusturniir Kloogarannas teisena.

Naiste pronksimängu alustasid suurepäraselt Lebedeva ja Hollas, kes kontrollisid kokkuvõttes kogu kohtumist Lellsaare ja Nelise vastu ning ülekaaluka 2:0 võiduga teeniti Tariston Cupil täiskasvanute karikasarja esimene pjedestaalikoht.

Meeste esimeses poolfinaalis üllatust ei sündinud ning juba varem Kiirkasiino suvetuuri üldvõidu kindlustanud Urmas Piik ja Siim Ennemuist liikusid 2:0 paremusega Mihkel Nuudi ja Karl Maidle üle kindlalt finaali. Teine poolfinaal algas vendade Kaarel ja Kaspar Pomerantsi jõudemonstratsiooniga – esimest geimi asuti Sander Talistu ja Siim Rantaneni vastu koguni 10:1 juhtima ning geimivõit vormistati tulemusega 21:8. Rantanen ja Talistu ei lasknud end avageimi suurest kaotusest heidutada ning teine geim kulges hoopis tasavägisemalt. Otsustavatel hetkedel tegutsesid kindlamalt avageimi kaotajad, võites teise geimi 21:18. Kolmandas geimis said Pomerantsid taas oma mängumootori käima ning edenesid ülekaaluka otsustava geimi võiduga finaalmatši mängima.

Finaalis osutasid Kaarel ja Kaspar Pomerants küll kõva vastupanu, ent favoriidid Piik ja Ennemuist võitlesid mängu alguses välja mõnepunktise eduseisu ning kontrollisid mängu kulgu kuni lõpuni, võites mängu tulemusega 2:0. Piik – Ennemuist võitsid kuuest Kiirkasiino etapist kaks, teisena lõpetati kolm turniiri ning vaid korra lepiti neljanda kohaga.
Sarnaselt naiste kolmanda koha mängule kulges ka Nuudi – Maidle ja Rantaneni – Talistu vaheline pronksimatš esialgu ühepoolselt. Sel suvel esimest korda nelja parema sekka jõudnud Nuut ja Maidle alistasid Saaremaa mehed esimeses geimis väga kindlalt, aga teist geimi alustati rohkete omavigadega ning Rantanen ja Talistu kasutasid olukorda ära, viies pronksikohtumise otsustavasse geimi. Kolmandas geimis leidsid Nuut ja Maidle uue hingamise ning Rantanenile – Talistule sõnaõigust jätmata teeniti ülikindla 15:4 geimivõiduga Tariston Cupil kolmas koht.

Tariston Cupi väärtuslikema mängija auhinna pälvisid Eva Liisa Kuivonen ja Urmas Piik.

Tänavuse rannavollesuve lõpetavad Eesti meistrivõistlused, mis toimuvad 27.-28. augustini Pärnu rannas.

Tulemused:

Gerli Gull / Mari Loorman – Lidia Lellsaar / Marta Nelis 2:0 (26:24, 21:19)

Liisa-Lotta Jürgenson / Eva Liisa Kuivonen – Elina Lebedeva / Salme Adeele Hollas 2:1 (16:21, 21:17, 15:12)

Urmas Piik / Siim Ennemuist – Mihkel Nuut / Karl Maidle 2:0 (21: 15, 21:17)

Kaarel Pomerants / Kaspar Pomerants – Siim Rantanen / Sander Talistu 2:1 (21:8, 18:21, 15:8)

Lellsaar / Nelis – Lebedeva / Hollas 0:2 (15:21, 14:21)

Nuut / Maidle – Rantanen / Talistu 2:1 (21:14, 17:21, 15:4)

Gull / Loorman – Jürgenson / Kuivonen 0:2 (8:21, 12:21)

Piik / Ennemuist – Pomerants / Pomerants 2:0 (21:17, 21:16)