TalTechi spordihoones selgub Balti riikide parim naiskond

Optibet naiste Balti liiga tänavune hooaeg kulmineerub eeloleval nädalavahetusel TalTechi spordihoones, kus laupäeval on kavas poolfinaalid ja pühapäeval medalimängud. Esikoha eest on jäänud võitlema kaks Leedu, üks Eesti ja Üks Läti võistkond.

TalTech/Tradehouse (põhiturniiri 2.) – Kaunas-VDU (3.)

Laupäeval kell 14.00

Põhiturniiril oli edukam Tallinna naiskond, saavutades 15 võidu ja 43 punktiga teise koha. Tiitlikaitsja Kaunase saldoks jäi põhiturniiril 14 võitu ja 42 punkti, mis tagasid kolmanda koha. Omavahelistes mängudes jäädi viiki – mõlemad naiskonnad võtsid kodusaalis 3:0 võidu.

Veerandfinaalseerias põhiturniiri kuuenda VK Jelgavaga Kaunase võistkonnal probleeme ei tekkinud, kui mõlmeas mängus võeti 3:0 võit. Raskemaks kujunes veerandfinaalseeria TalTechi jaoks, kes lülitas seal konkurentsist põhiturniiri seitsmenda RSU/MSG võistkonna. Avamängu 1:3 tulemusega kaotanud, kuid teise 3:0 resultaadiga võitnud TalTech kindlustasid edasipääsu otsustavas kolmandas vaatuses, milles jäädi peale 3:1 tulemusega.

Senistes mängudes on TalTechile enim punkte toonud Milja Raitis, kes on 240 silmaga liiga seitsmes skooritegija. 195 punktiga paikneb 16. kohal Kaunase naiskonna resultatiivseim pallur, kelleks on Vilte Bogdanovic. Kätriin Põld on 216 punktiga üldises pingereas 13. kohal. TalTech on ühe tiitli juba tänavusel hooajal võitnud, kui detsembris tuldi Eesti karikavõitjaks.

Jonavos Aušrine (põhiturniiri 1.) – Riia Võrkpallikool/LU (4.)

Laupäeval kell 17.00

Põhiturniiril oli selgelt parem Aušrine, kes võitis Riia Võrkpallikool/LU võistkonda 3:0 ja 3:1 tulemusega. Seejuures kaotas Aušrine võistkond põhiturniiril kolm mängu, millest ühes tunnistati TalTechi ja kahes Kaunase paremust. Põhiturniiril kogus Aušrine parimana 46 ja Riia Võrkpallikool/LU neljandana 41 punkti.

Pühapäeval kell 12 toimub poolfinaalide kaotajate vahel pronksmedalimäng, poolfinaalide võitjad alustavad kell 15 Baltimaade meistri selgitamist. Finaalturniiri mängudele saab kaasa elada internetis sport.postimees.ee vahendusel.