TalTech/Tradehouse jäi põhiturniiril alistamatuks

TalTech/Tradehouse jäi naiste Meistriliiga põhiturniiril alistamatuks, kui täna võideti Rae Spordikool/VIASTONit.

Kodusaalis mänginud TalTech/Tradehouse avageimis Rae Spordikool/VIASTONile võimalust ei jätnud, kui külalised saavutasid 11 punkti. Mõnevõrra üllatuslikult suutis Rae Spordikool/VIASTONile teise geimi 25:21 võiduga mänguseisu viigistada, misjärel lõppes kolmas geim TalTechi 25:20 ja neljas 25:14 ning kogu mäng seega 3:1 (25:11, 21:25, 25:20, 25:14) paremusega.

56-protsendilise rünnakuefektiivsusega (18st 10) tegutsenud ja TalTechi kümnest blokipunktist pooled toonud Kätriin Põld panustas võitu üleplatsimängijana 18 punkti. Milja Raitis assisteeris 15, Marily Lass 13, Maren Mõrd 10 ja kuue serviässaga säranud Anu Talvar 8 punktiga. Maria Säästla tõi kaotajatele 12, Mirjam Karoliine Kask 9 ja Merili Kõrvel samuti 9 punkti.

Võõrustajad lahendasid rünnakuid 41- ja külalised 28-protsendiliselt. TalTechil kogunes 11 eksimuse kõrvale 15 serviässa, Rae Spordikool/VIASTON tegi servil üheksa viga ja lõi viis ässa.

Kõik 12 mängu võitnud TalTech/Tradehouse kogus põhiturniiril 35 punkti, kümnest mängust pooled võitnud Rae Spordikool/VIASTON on 14 punktiga neljas.

Laupäeval kell 17 kohtuvad Viimsi koolis turniiritabeli kuues naiskond Viimsi/Tallinna Ülikool ja seitsmes TBD Pharmatech Tartu, kes põhiturniiri esimeses ringis pidid võitja selgitamiseks väljakul viibima maksimaalsed viis geimi. 0:2 kaotusseisust välja tulnud Viimsi/Tallinna Ülikool võttis kodusaalis mänginud TBD Pharmatech Tartu üle 3:2 võidu.

Pühapäeval kell 14 pannakse pall mängu Viljandi spordihoones, kus Viljandi Metallile sõidab külla Rae Spordikool/VIASTON. Viljandi naiskond paikneb turniiritabelis kolmandal kohal. Põhiturniiri esimeses omavahelises vastasseisus võttis Viljandi esindus 3:1 võidu.