TalTech alistas teistkordselt Selveri ning võitis pronksi

Eesti meistrivõistluste pronksiseeria teises kohtumises TalTechi ning Tallinna Selveri vahel jäi 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20) peale TalTech ning kindlustas sellega pronksmedalid.

STATISTIKA: TalTechi resultatiivseimana tõi Kevin Saar 19 punkti (+13), Matej Šmidl lisas 16 silma (+7). Selveri edukaim oli 18 punktiga (+11) Timo Lõhmus, Oliver Orava arvele jäi 16 punkti (+3).

Vastuvõtul oli parem Selver – 59% vs 46%, rünnakuid lahendas paremini TalTech – 45% vs 44%, blokis oli 9 vs 8 üle TalTech ja servil 5 vs 2 Selver.

Täna TalTechi resultatiivseimaks tõusnud Kevin Saar sõnas, et pronks toob hooaja teisele poolele veidi leevendust ja vaatas aastale tagasi. “Hooaeg oli suures pildis okei, sest meil oli ju täiesti uus meeskond siin. Ja eks ühe hooajaga väga hästi mängima hakata meeskonnana ongi ehk raske. Väga rahule saame sel hooajal rahule jääda eurosarjaga, kus me häbisse ei jäänud. Ja Balti liiga Final Fouris teine koht on ka väga kõva tulemus, kahe turniiriga võime väga rahule jääda,” sõnas Saar.

“Aga hooaja teises pooles tekkisid meeskonna sees sisepinged ja oli natuke nääklemist, ei olnud enam ühtne tiim seal Pärnuga mängides (poolfinaalseerias-toim.). Kui vastane mängib hästi ja paneb surve alla, siis tekivadki sellised asjad, see on normaalne. Aga kokkuvõttes võib hooajaga siiski rahule jääda,” lisas Saar.

TalTechi algkoosseis: Aleksander Eerma, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rasmus Meius, Sten Perillus, Jan Markus Üprus, libero Cris Karlis Lepp.

Selveri algkoosseis: Karel Ellermaa, Timo Lõhmus, Oliver Orav, Denis Losnikov, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Sten Vahtras.

Esimene geim kulges TalTechi dikeerimisel, kes suutis geimi keskel edu haarata. Losnikovi serviäss tõi aga geimi lõpus Selveri punkti kaugusele (23:22) ning Lõhmuse rünnak seadis ja jalule 23:23 viigi. Seejärel võitis avageimi pikima pallivahetuse Selver ja teenis geimpalli, mille realiseeris blokiga Varblane – 25:23.

Ka teist vaatust alustas paremini kodumeeskond, minnes Šmidli rünnaku järel 17:14 ette, ent sarnaselt avageimile ei suudetud edu hoida ning Selver viigistas 17:17. Geimi otsustavad hetked olid tasavägised ja seekord jäi 25:23 peale TalTech, viigistades üldseisu 1:1.

Kolmandas geimis haaras TalTech 13:10 edu, kahjuks sai aga siis vigastada Selveri sidemängija Ellermaa, kelle jaoks oli mäng lõppenud. Teda asendas Sander Pärna. Selver võitles end Varblase serviässast 14:14 viigini, ent uuesti läks TalTech Saare rünnaku järel eest 17:15. Selver suutis korduvalt jõuda punkti kaugusele, ent viigini enam mitte ja TalTech läks 25:23 geimivõiduga mängu 2:1 juhtima.

Neljas vaatus algas paremini Selverile, ent geimi teises pooles tegutses enesekindlamalt kodumeeskond, kes suutis 25:20 peale jääda ja võitis mängu seega 3:1 ning pronksiseeria mängudega 2:0.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: