Tallinna Ülikool/Kikasele kindel võit, Audentese SG/Noortekoondis leppis kaotusega

Naiste Balti liiga tänane võistluspäev tõi Eesti võistkondadest väljakule Audentese SG/Noortekoondise ja Tallinna Ülikool/Kikase, kes mõlemad mängisid Leedus. Meie võistkondade saldoks kujunes üks võit ja üks kaotus.

Tabelijuhiks tõusmiseks vajas Leedu naiskond TK Kaunas-VDU tänasest vastasseisust kuuendat kohta hoidva Audentese SG/Noortekoondise üle võitu, millega saadi suuremate probleemideta hakkama – leedulannadele läks kodusaalis kirja 3:0 (25:13, 25:15, 25:18) võit. Haigestunud Eva Liisa Kuivonenita mänginud Audentese SG/Noortekoondise resultatiivseimaks kerkis Nora Lember, kelle arvele märgiti 10 punkti. Kaunase esindus näitas paremat servi vastuvõttu ja rünnakut – vastavalt 68%-40% ja 57%-33%. Serviässasid kogusid võitjad seitse ja kaotajad neli.

Favoriidiseisust õigustanud turniiritabeli kolmas naiskond Tallinna Ülikool/Kikas geimi ei loovutanud, mängides võõrsil 3:0 (25:21, 25:17, 25:21) tulemusega üle seitse kohta madalamal paikneva Alytaus Prekyba-Parama. Merilin Paalo ja Raili Hunt tõid võitjatele 12 ning Kätriin Põld 11 punkti. Kui pallingu vastuvõtul jäi Tallinna naiskond vastasele mõnevõrra alla (77%-79%), siis rünnakul oldi selgelt paremad – külalised lõid punktiks 35% ja võõrustajad 26% rünnakutest.

Pühapäeval kohtuvad kodusaalis mängiv TK Kaunas-VDU ja Tallinna Ülikool/Kikas ning Alytaus Prekyba-Parama ja Audentes SG/Noortekoondis. Mõlemad mängud saavad avavile kell 12.

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: