Tallinna Ülikool/Kikas saavutas Balti liiga põhiturniiril teise koha

Täna selgusid naiste Balti liigas viimased veerandfinaalpaarid, kui paika pandi põhiturniiri teise koha omanik. Põhiturniiri teise koha saavutas Tallinna Ülikool/Kikas.

Enne tänast paiknes turniiritabeli teisel real 48 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank, kellele järgnes 47 punktiga Tallinna Ülikool/Kikas, kes vajas koha võrra tõusmiseks TalTech/Tradehouse`i vastu minimaalselt kaht geimivõitu. Eesmärgi edukalt täitnud Tallinna Ülikool/Kikas midagi juhuse hooleks ei jätnud, kui TalTech mängiti kodupubliku abiga üle 3:0 (25:17, 25:22, 25:20) tulemusega.

15 punktiga andis võitu suurima panuse Raili Hunt, kes näitas ka kohtumise parimat kasutegurit +12. Kätriin Põld lisas võitu 11 ja Maren Mõrd 10 punkti. Dzintra Lember tõi külalistele 12 ja Eliisa Peit 9 punkti. Võitjad võtsid servi vastu 55- ja lahendasid rünnakuid 39-protsendiliselt, kaotajate samad näitajad olid 38% ja 32%.

Põhiturniiri teise positsiooni kindlustanud Tallinna Ülikool/Kikas läheb veerandfinaalis kokku põhiturniiri seitsmendana lõpetanud Audentes SG/Noortekoondisega, kellega kohtutakse esmalt 19. veebruaril kell 15.30 Audentese spordihoones. Kahe võiduni peetava seeria korduskohtumine ja vajadusel kolmas mäng peetakse 26. ja 27. veebruari Tallinna Ülikool/Kikase koduväljakul. Tartu Ülikool/Bigbank mängib veerandfinaalis põhiturniiri kuuenda Riia Võrkpallikool/LU-ga – seeria avavaatus on kavas 19. veebruaril Lätis ning teine ja vajadusel kolmas vastasseis vastavalt 26. ja 27. veebruaril Tartus.

Kolmapäeval kell 19 tõmbavad Võru Spordikeskuses Balti liiga põhiturniirile joone alla Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja TalTech/Tradehouse. Kümnendal kohal paiknev Võru naiskond vajab koha võrra tõusmiseks võitu, TalTech/Tradehouse lõpetab hooaja 12. kohaga. Ühtlasi kindlustas Tallinna Ülikool/Kikas Eesti meistrivõistluste arvestuses põhiturniiri võidu, kui 13 mänguga on kogutud 35 punkti. Tartu Ülikool/Bigbank järgneb samade mängude juures 30 punktiga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN