Suvevolle lõppenud hooaeg tõi liivale ligi 1200 vollesõpra

Teisipäeval lõppenud Suvevolle kaheteistkümnes hooaeg tõi kaheksa etapi jooksul Eesti erinevates paikades rannaliivale ligi 1200 võrkpallisõpra. 

Suvevollet mängiti sellel aastal 18 kohas üle terve Eesti – Tallinnas Pirita ja Haven Kakumäe, Paide, Tartu, Võru, Jõhvi, Kohila, Hiiumaa, Põltsamaa, Kääriku, Kloogaranna, Taebla, Põlva, Pärnu, Rakvere, Tõrva, Kuressaare ja Viljandi. Kokku mängis 724 meest ja 408 naist. Populaarseimad piirkonnad olid Pirita 163, Võru 80, Rakvere ja Taebla 71 ning Kuressaare 70 mängijaga.

Peakorraldaja Laura Milk võttis hooaja kokku positiivsete sõnadega: “on hea meel näha, et Suvevolle on saanud mõnusaks traditsiooniks ja igal aastal osaleb üle 1000 mängija. Eriti hea meel on sellel aastal liitunud Haven Kakumäe ja uuenduse saanud Kohila Beach Arena üle, kes suutsid Suvevolle suurepäraselt käima lükata.”

Kuni viimase etapini ei olnud selge, kes saab endale üldvõitja tiitli. Meeste arvestuses võttis esikoha Kristjan Kuldmets Põlvast, kellele kogunes hooaja vältel kaheksalt etapilt kokku 103 punkti. Teise koha saavutas Pirita mängija Oleksandr Parkhomenko 100 punktiga. Seejuures peab mainima, et Pirital osales hooaja jooksul kokku 105 meesmängijat (järgmine piirkond alles 50 meesmängijaga), mis tõstab veelgi Oleksandri teise koha väärtust üldarvestuses. Kolmanda koha teenis 96 punktiga Frederick Kalmberg Kloogarannalt.

Naiste arvestuses oli seis eriti tasavägine. Nii esimene kui ka teine koht saavutasid võrdselt 102 punkti ning määravaks sai etapivõitude arv – esikoht läks Margit Asperkile Kohilast (5 etapivõitu) ja teine koht Andra Villemsile Põlvast (4 etapivõitu). Kolmanda koha konkurentsis oli võrdse punktisummaga viis mängijat ja parima leidmiseks tuli võrrelda etapivõite. Kolmanda koha saavutas 98 punktiga Anna Gontšarova Piritalt, kelle kontole jäi 5 etapivõitu. Meeste üldarvestus on leitav SIIN ja naiste üldarvestus SIIN.

Suvevolle peaauhind, milleks oli Radisson Collectioni spapakett kahele koos Eesti-Belgia EM-valikmängude piletitega, loositi välja kõikide mängijate vahel, kes osalesid vähemalt neljal etapil. Fortuunaks oli Suvevolle sponsori 4Teams esindaja Risto Puur ja 509 osaleja hulgast võitis peaauhinna Kristofer Rand. Võitjaga võetakse ühendust, palju õnne!

Eesti Võrkpalli Liit tänab sponsoreid: 4Teams, Roobar, VeskiMati ja Nivea. Lisaks kõiki teisi, kes panustasid erinevate etappide auhinnalaudade katmisse!

 

 

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: