Selveri U20 vanuseklassi neiud tulid Swedbanki karikavõitjaks

Pühapäeval Tallinnas lõppenud kuni 20-aastaste neidude Swedbanki karikavõistluste I finaalturniiril  saavutas kuldmedali Selver Tallinn Spordikool I. Olerex Tartu I teenis hõbe- ja Viljandi Spordikool/VilVol pronksmedali.

Swedbanki karikavõitjaks tulnud Selveri neiud võitsid kõik viis mängu, millest kahes võeti 3:2 võit. Selveri paremust tunnistanud, kuid ülejäänud neli kohtumist võitnud Olerex Tartu I hõivas teise ja kaks võitu kogunud Viljandi Spordikool/VilVol kolmanda koha. Kaks võitu teenisid ka turniiri neljandana lõpetanud Rakvere Spordikool ja viiendaks tulnud Rae Spordikool I.

Kolmanda kuni viienda koha määramisel said esmajärjekorras otsustavaks kogutud punktid, mida Viljandil ja Rakverel oli 7 ning Rael 6. Kuna Viljandi ja Rakvere võistkonna neidudel oli võrdne ka geimide suhe (9:9), siis kolmanda koha tagas viljandlannadele parem geimipunktide suhe – vastavalt 1,08 Viljandil ja 1,04 Rakverel. Kõik mängud kaotanud Keila Võrkpallikool jäi kuuendaks.

Parimateks mängijateks tunnistati: Eva Liisa Kuivonen (Selver Tallinn Spordikool I), Annabel Ilisson (Olerex Tartu I), Liisbet Pill (Viljandi Spordikool/VilVol) ja Emma-Stiina Rohtla (Rakvere Spordikool). Võistkondade koosseisud on nähtavad SIIN ja tulemused SIIN.

Käimasoleval hooajal on U20 vanuseklassi neiud juba korra omavahel kohtunud, kui oktoobri alguses peetud Eesti karikavõistlustel võitis kuldmedali Olerex Tartu I. Selver Tallinn spordikool I saavutas teise ja Viljandi spordikool/VilVol kolmanda koha.

3:2 (25:23, 29:27, 20:25, 19;25, 15:9)
5. 21.01.2022 15:15 Olerex Tartu I – Keila võrkpallikool 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

6.

Rakvere SpK – Rae SpK I

1:3 (20:25, 19:25, 25:19, 23:25)
7. 22.01.2022 10:00 Viljandi SpK/VilVol – Olerex Tartu I 1:3 (13:25, 25:19, 23:25, 21:25)