Selver Tallinn krooniti pika vaheaja järel Aadu Luukase karikavõitjaks

Aadu Luukase karikavõistluste finaalis alistas Selver Tallinn 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23) tiitlikaitsja Bigbank Tartu ning krooniti pärast pikka vaheaega karikavõitjaks.

Selveri eelmine karikavõit pärines aastast 2011, mil finaalis alistati Tartu Pere Leib. Selver on karikavõitjaks tulnud kuus korda (2004, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011), Bigbank kolm korda (2005, 2008, 2019).

Selveri peatreeneri Rainer Vassiljevi jaoks oli see peatreenerina esimene karikavõit. “Võit on magus! Oli omajagu kannatamist ja omajagu emotsioone ja kõike, äge mäng,” sõnas peatreener, kes enda sõnul favoriidikoorma all lisapinget ei tundnud.

Rainer Vassiljevi intervjuu:

Võitjate resultatiivseimaks kerkis suurepärase mängu teinud Oliver Orav, kelle arvele jäi 26 punkti (+19) ja sealhulgas 6 ässa, Andrus Raadik lisas 20 (+12) ja Renee Teppan 13 (+5) punkti. Selveri vastuvõtt oli 57%, rünnakuid lahendati 51-protsendiliselt. Blokipunkte teeniti 10 ja servil löödi 13 ässa ja eksiti 17 pallingul.

Bigbank Tartu edukaim oli 15 punktiga (+8) Märt Tammearu, 13 silma jäi nii Siim Põlluääre kui Alex Saaremaa arvele (efektiivsus vastavalt +6 ja +10). Tartu vastuvõtt oli 36%, rünnak 50%, blokipunkte kogunes vaid 4, servipunkte 4 (eksiti 12 pallingul).

Selveri diagonaalründaja Renee Teppan tunnistas pärast võidukat karikafinaali, et Selver suutis täna vaatamata närvilisele algusele Tartust kannatlikum olla. “Selline oodatud närvide mäng algusest lõpuni. Natuke liiga närvis olime algul, võttis aega see enda mängu leidmine. Aga nagu see hooaeg on olnud, siis mingilt maalt alates oleme suutnud raskeid momente ära kannatada ja oleme lõpuni endasse uskunud. Kompenseerisime teatud puudujääke hea serviga,” rääkis Teppan, kes tunnustas ka vastast.

Renee Teppani intervjuu:

Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg ütles, et meestele tal etteheiteid pole. “Mehed üritasid, mõnel tuli välja, mõnel ei tulnud välja. Tuleb tunnustada vastast, nad lõid ka kriitilistel hetkedel väga kõrgekvaliteedilist servi ja sealt seee kõige suurem vahe tuligi sisse,” olid Rikbergi esimesed kommentaarid.

Alar Rikbergi intervjuu:

Bigbanki algkoosseis: Kert Toobal, Siim Põlluäär, Märt Tammearu, Stefan Kaibald, Kevin Soo, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg.

Selveri algkoosseis: Renet Vanker, Renee Teppan, Andrus Raadik, Oliver Orav, Marx Aru, Mihkel Varblane, libero Denis Losnikov.

Mängu alustas paremini Tartu meeskond, minnes ette 8:4. Selver suutis vahe kiiresti tagasi mängida, viigistades 9:9, ent tartlased olid siiski kindlamad ja avavaatus kuulus neile tulemusega 25:21.

Teine geim algas pealinna meeskonna jaoks paremini, Teppani äss viis nad ette 11:9. mõnepunktiline edu püsis, kuni 15:15 seisuni. Selveri 20:18 eduseisul kasutas Alar Rikberg veel geimi päästmiseks mõtlemisaega, Kaibaldi asemele sekkus Albert Hurt. Selver teenis blokiga ka järgmised kaks punkti – 22:18. Geim Selverile 25:20.

Kolmanda geimi esimeseks tehniliseks vaheajaks oli 8:7 peal Bigbank, Hurt jätkuvalt platsil. Selveri 12:11 eduseisul tuli Tartul Kaibald tagasi platsile ja Tammmearu läks puhkama. Selver sai suurepärases hoos olnud Orava serviässa järel kahepunktilise edu – 18:16, geimi lõpp kuulus Teppani eestvedamisel Selverile, lõpptulemuseks 25:18 ja Selverit lahutas tiitlist üks geim.

Neljandas geimis haaras Tartu Põlluääre ja Hurda rünnakute järel 11:9 edu, sundides Rainer Vassiljevi mõtlemisaega kasutama. Mõni hetk hiljem oli Selver Orava ässast omakorda peal 12:11 ning nüüd võttis aja maha Alar Rikberg. Veel üks äss Oravalt ja taas mõtlemiseaeg Rikbergilt. Veel jõudis Bigbank viigini 14:14, ent taas rebis Selver ette. Geimi otsustavad hetked kulgesid tasavägiselt, 23:23 viigiseisult tõi kaks puntki järjest Raadik, vormistades lõppseisuks 25:23 ja kogu mäng Selverile 3:1.