Saaremaal veerandfinaali avamängus esiliigaklubiga probleeme ei tekkinud

Täna pidas esimese veerandfinaali Aadu Luukase karikavõistlustel Saaremaa Võrkpalliklubi, kelle vastaseks on esiliiga meeskond Tallinna Ülikool. Avamängus võttis Saaremaa kindla 3:0 (25:14, 25:16, 25:9) võidu.

Mitmele põhimehele puhkust andnud Ioannis Kalmazidise juhendatava Saaremaa edukaim oli tänases kohtumises 12 punktiga (+9) Hindrek Pulk, 9 silma lisasid nii Rauno Tamme kui Helar Jalg (efektiivsus vastavalt +5 ja +8). Saaremaa vastuvõtt oli 48%, rünnak 56%, servil löödi 5 ässa ja tehti 8 viga ning blokis saadi vastaste rünnakutele käed ette üheksal korral.

Tallinna Ülikooli resultatiivseim oli 9 punktiga (+0) Sander Steinberg, 7 silma (-4) lisas Karl Maidle. Ülikoolimeeskonna vastuvõtt oli 45 ja rünnak 29%, blokipunkte teeniti 3 ja servipunkte 1 (13 viga).

Vaata ajakava ja tulemusi.

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikafinaal toimub nii naistele kui meestele 22. detsembril meestest kõrgema asetusega (2018/2019 EMV) finalisti kodusaalis, saali puudusel või muul põhjusel loobumisel teise asetusega võistkonna kodusaalis.