Saaremaa alistas otsustavas mängus Selveri 3:2 ning pääses Eesti meistrivõistluste finaali

Täna sai selgeks teine Credit24 Eesti meistriliiga finalist, kui poolfinaalseeria otsustavas mängus alistas Saaremaa Võrkpalliklubi 3:2 (25:18, 25:22, 20:25, 21:25, 15:6) Selver Tallinna ja pääses finaali, kus ootab ees Bigbank Tartu.

Seerias 0:2 kaotusseisus olnud Saaremaa tuli raskest seisust välja, kui sai kolmandas mängus 3:2 võidu ja viigistas kolmapäeval seeria 3:0 võiduga. Tänases otsustavas mängus haaras Saaremaa samuti eduseisu, minnes geimidega ette 2:0. Kolmanda ja neljanda vaatuse võitis aga Selver, viies otsustava mängu ka otsustavasse geimi. Viiendas geimis oli aga kindlalt parem Ioannis Kalmazidise juhendatav Saaremaa, võttes seal 15:6 võidu.

Saaremaa resultatiivseimana tõi täna Hindrek Pulk 23 punkti (+12), Keith Pupart lisas 17 silma (+13) ja 13 (+7) Carlos Wennder Lopes. Saaremaa vastuvõtt oli 47%, rünnakuid lahendati 44-protsendliselt, blokipunkte saadi 13 punkti (6 sulustamist sai kirja Lopes) ning servil löödi 9 ässa (eksiti 13 pallingul).

Selveri meeskonna edukaim oli rünnakul 19 punktiga (+10) Renee Teppan, 18 punkti (+6) lisas Andrus Raadik (+6) ja 13 punkti (+3) Kristo Kollo. Selveri vastuvõtt oli 58%, rünnak 45%, blokiga saadi 9 punkti (5 blokki sai kirja kokku 11 silma kogunud Mihkel Varblane) ja serviga 6 punkti (eksiti 22 servil).

Kahe võiduni peetav Eesti meistrivõistluste finaalseeria algab juba pühapäeval, 28. märtsil kell 17.00 Tartus. Seeria teine mäng peetakse kolmapäeval, 31. märtsil kell 19.00 ja vajadusel kolmas mäng laupäeval, 3. aprillil kell 17.00. Mängud on otsepildis nähtavad nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel.

Samuti kahe võiduni peetav pronksiseeria Selveri ja Pärnu vahel algab esmaspäeval, 29. märtsil, seeria teine mäng peetakse neljapäeval, 1. aprillil ja vajadusel kolmas pühapäeval, 4. aprillil.

Selver andis RTU/Robežsardze/Jurmalale loobumisvõidu

Lisaks andis Selver Tallinna klubi teada, et nende seni edasi lükatud Credit24 Meistriliiga põhiturniiri kohtumine RTU/Robežsardze/Jurmalaga  jääb ära, sest Selver andis tihedat ajagraafikut ja koroonaviirusest tulenevaid ohte arvestadaes loobumisvõidu. Credit24 Meistriliiga veerandfinaalid algavad aprilli teisel nädalal.