Saaremaa alistas ellujäämismängus Selveri ja poolfinaalseeria jätkub reedel

Täna jätkus Credit24 Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria Selver Tallinna ja Saaremaa Võrkpalliklubi vahel. Seerias mängudega 1:2 kaotusseisus olnud Saaremaa võitis ellujäämismängu 3:0 (25:18, 25:21, 25:22).

Seeria viimane ja otsustav mäng peetakse reedel kell 18.00 Kuressaares.

Saaremaa edukaim oli täna 18 punktiga (+10) Hindrek Pulk (4 ässa), 10 punkti jäi nii Markus Uuskari (+2), Sauli Sinkkoneni (+9) kui Keith Puparti (+7) arvele. Saaremaa vastuvõtt oli 46%, rünnak 54%, blokipunkte teeniti 6,  servil löödi 7 ässa ja eksiti 12 pallingul.

Selveri rünnakuid vedas Kristo Kollo, kes tõi 15 punkti (+11), 8 punkti jäi Renee Teppani (-2) ja Mihkel Varblase (+5) arvele. Selveri vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, servil löödi 2 ässa ja eksiti 14 pallingul, blokiga teeniti 8 punkti.

Saaremaa meeskonna libero Alari Saar ütles, et neil mingeid pingeid enne tänast kohtumist polnud. “Treener ütles enne mängu, et me peame mängu nautima hakkama, sest ainult nii tulevad head sooritused. Seis näitas, et me nautisimegi mängimist. Tulemus 3:0, ma arvan, et meeskond on rahul,” sõnas Saar, lisades, et Selver murti eelkõige hea emotsiooniga. “Näitasime sisu, et me suudame mängida, kõik mehed andsid endast 100%.”

Selveri meeskonna diagonaalründaja Renee Teppan ei osanud kehvas esituses ühest põhjust näha. “Kõik läks aia taha, tegelikult on see päris ootamatu. Ei hakka üldse mingist pausist rääkimata (mõlemad meeskonnad olid enne mängu isolatsioonis-toim), neil oli ju samamoodi, pooled mehed olid, pooled ei olnud ja nad ka normaalselt trenni teha ei saanud. Pallitunnetus ei kao niimoodi ära ja füskat me tegime, see peaks okei olema. Ma võin rääkida isiklikult, et algusest peale oli väga raske, kuidagi tühi tunne ja sisemist põlemist ei olnud ja ei suutnud seda tekitada ka kuidagi,” rääkis Teppan. “Ma ei mäleta, millal viimati selline olukord oli, kus algusest lõpuni ei suudagi.. me ei olnud täna selles asjas sees. Reedel proovime paremini, nutta ei ole siin midagi, olime kollektiivselt jõuetud.”

Avavaatuses 5 ässa löönud Saaremaa alustas esimest geimi kindlamalt, teenides 10:9 seisult viis järjestikust punkti ning võitis geimi kindlalt 25:18.

Teise geimi alguses vahetas peatreener Rainer Vassiljev Selveri poolel välja Oliver Orava, keda asendas Andrus Raadik. Ka teine geim kulges pigem Saaremaa dikteerimisel, Renet Vankeri servivea järel oli Saaremaa ees 16:11. Keith Puparti rünnakust juhiti 19:14, geimi lõpus tuli Orav tagasi platsile, Selveril asendas Renee Teppanit Mihkel Nuut. Kristo Kollo blokipunkti ja rünnaku järel jõudis Selver kahe punkti kaugusele (22:20), ent teise geimi võitis siiski Saaremaa, seisuks 25:21.

Kolmanda geimi alguses olid Selveril tagasi platsil Orav ja Teppan. Taas õnnestus Saaremaa paremini ja esimeseks tehniliseks vaheajaks oldi ees 8:6. Selver jõudis 12:12 viigini ning asus Saaremaa sidemängija Filip Despotovski tehnilise praagi järel üle pika aja ette 13:12. Edasi jätkus punkt-punkti võitlus, 19:19 viigiseisult eksis servil Teppan ning seejärel võitis Saaremaa mängu ühe pikema pallivahetuse ja läks ette 21:19. Sauli Sinkkonen tõi Saaremaale esimese matšpalli seisul 24:21, ent selle neutraliseeris Kollo. Geim siiski Saaremaale 25:22 ning kohtumine seega 3:0. Seega selgub teine finalist reedel, kui peetakse viies ja otsustav kohtumine.

Eesti meistrivõistluste finaalseeria algab juba pühapäeval, 28. märtsil.

Selver Tallinn – Saaremaa VK, üldseis 2:2

3.03 kell 19.00 Saaremaa VK vs Selver Tallinn 0:3

7.03 kell 17.00 Selver Tallinn vs Saaremaa VK 3:0

10.03 kell 19.00 Saaremaa VK vs Selver Tallinn 3:2

24.03 kell 19.00 Selver Tallinn vs Saaremaa VK 0:3