Reet Jeenas 70, läbi elu koos võrkpalliga

30. mail tähistab 70 aasta juubelit teenekas Võru kohtunik-sekretär Reet Jeenas.

Tallinnast pärit Reet Jeenas harrastas noorpõlves aktiivselt kergejõustikku ja jõudis tulla ka Eesti noortemeistriks tõkkejooksus. Tartu Riiklikus Ülikoolis õppides kohtus ta oma tulevase abikaasa Raivoga, kellega koos asuti elama Võrru.

Samal ajal kui Raivo tegeles oma kodulinnas tütarlaste võrkpallitreeningute läbiviimisega, hakkas Reet järjest sagedamini abikaasat aitama võistlustel kohtunik-sekretärina toimetades. Toimusid ju Võrus lisaks legendaarsele suvisele Võru turniirile pidevalt ka kohalikud noortevõistlused, kus tegusaid abikäsi vajati.

Eesti teenekaima vilemehe Mati Koorepi hinnangul võib Reeda peale alati loota. “Väga kohusetundlik, punktuaalne ja täpne omas töös,” hindab Koorep.  Aastate jooksul on Reet Jeenas töötanud Võrus nii Jõudi spordikooli direktorina, lasteaia juhatajana, Võru spordikooli instruktorina kui ka linnavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonnas peaspetsialistina.

Hetkel toimetab ta tarmukalt Võru spordikeskuses peaadministraatorina. Huvitava faktina tasub mainida, et Reet Jeenase isa oli vabariiklikul tasemel võrkpallikohtunik. Veelgi enam. Just Reeda isa Rene Rätsnik oli mees, kelle allkiri on 1962. aastal legendaarsele Mati Koorepile väljastatud esimesel kohtuniku arvestuskaardil.

Abikaasa Raivo Jeenas rõhutab, et kogu nende pereelu läbivaks jooneks on olnud võrkpall. Ka spordipere lapsed Kristi, Kati ja Priit on vanemate jälgedes käinud – kõik kolm on olnud Eesti noortemeistri tasemel võrkpallurid ja jälgivad ala arenguid siiamaani suure huviga.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: