Raskest seisust välja tulnud Audentes SG/Noortekoondis võttis magusa võidu

Naiste Balti liiga tänane võistluspäev tõi väljakule kolm Eesti võistkonda, kes kõik mängisid koduväljakul lätlannadega. Võidulisa saavutasid kaks meie naiskonda.

Võiduks pidi enim pingutama Audentes SG/Noortekoondis, kui kahe kaotatud geimi järel oldi 3:2 (21:25, 23:25, 25:16, 25:19, 15:13) tulemusega paremad tabelis eespool paiknevast Jelgavast. Enda hooaja punktirekordi püstitanud Nora Lember panustas võitu 30 punkti ja näitas mängu parimat kasutegurit +17. Eva Liisa Kuivonen lisas võõrustajatele 23 ja Ragne Rahuoja 15 punkti.

Väheste vigadega mängus jäi Audentes SG/Noortekoondis võistkonnana 54 punktiga plussi, mis märgib kogu liiga arvestuses tänavuse hooaja parimat tulemust. Koduvõistkonna rünnakuefektiivsus oli 45% ja servi vastuvõtt 51%, lätlannadel vastavalt 44% ja 43%. Servil märgiti võitjatele 15 ja kaotajatele 5 punkti. Kohtumist saab uuesti vaadata SIIN. Audentes SG/Noortekoondis jätkab seitsmendal kohal, olles kogunud 29 punkti. Jelgava on 44 punktiga kolmas.

Teise Eesti esindusena oli täna edukas Tartu Ülikool/Bigbank, võites kodusaalis 3:0 (29:27, 25:12, 25:18) tulemusega Riia Stradina Ülikool/MVS-i. Ingris Suvi ja Renate Pikk tõi tartlannadele 12 ning Annabel Huik 11 punkti.

Servi 59-protsendiliselt vastu võtnud Tartu naiskond lahendas rünnakuid 45-protsendiliselt. Läti naiskonna vastuvõtt ja rünnak olid 33%. Mängu kordus on nähtav SIIN. 45 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis turniiritabelis teiseks, Riia Stradina Ülikool/MVS püsib 24 punktiga kaheksandal kohal.

Viimase veerandfinaalkoha eest võidelnud Barrus/Võru Võrkpalliklubi jäi kodupubliku ees 1:3 (18:25, 25:20, 23:25, 21:25) resultaadiga alla Riia Võrkpallikool/LU-le, mis jätab võrulannad veerandfinaali ukse taha. Võrulannade resultatiivseimaks tõusis 13 punkti kogunud Haide Haring. Aigi Jukk assisteeris 12 ja Hanna-Liisa Ilves 10 punktiga.

Mõlemad naiskonnad lõid 13 ässa, blokis jäi punktidega 4-3 peale Võru esindus. Kümnendal kohal asuval  Barrus/Võru Võrkpalliklubil on koos 16 punkti, Riia Võrkpallikool/LU hoiab 39 punktiga kuuendat kohta.

Pühapäeval kell 13 on kodusaalis mängiva Võru esinduse vastaseks Riia Stradina Ülikool/MVS. Kell 16 mängivad punktide eest koduvõistkond TalTech/Tradehouse ja Audentes SG/Noortekoondis (otseülekanne on nähtav SIIN) ning kell 17 Tartu Ülikool/Bigbank ja Riia Võrkpallikool/LU (otseülekanne on leitav SIIN). Võistluspäeva avab Tallinna Ülikool/Kikase ja Jelgava vastasseis, mille avavile antakse Tallinna Ülikooli spordisaalis kell 12.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN