Rahvusmeeskond suutis Soome vastu võita viiest geimist ühe

Euroopa meistrivõistluste valikmängudeks valmistuvad Eesti ja Soome rahvusmeeskonnad pidasid täna Kalevi spordihallis kontrollkohtumise, kus jäi üsna veenvalt peale Soome. Kokkuleppel mängiti viis geimi, kõik 25 punktini. Kolm esimest geimi võitsid põhjanaabrid vastavalt 25:18, 25:23 ja 26:24 ning neljanda 25:21 ja viiendas oli 26:24 parem Eesti. Eesti mängis kolm esimest ja kaks viimast geimi erinevate koosseisudega (va liberod).

Homme kell 16.30 mängitakse sama vastasega uuesti. Pileteid saab osta kohapealt (täispilet 5 ja sooduspilet 3 eurot, kuni 12-aastased lapsed tasuta). Otsepilti näitab Delfi.

STATISTIKAT: Kolm geimi diagonaalina tegutsenud Timo Tammemaa oli 15 punktiga (+9) Eesti restultatiivseim, 9 punkti (+6) panustas kaks geimi mänginud Kevin Saar ja 8 punkti (-2) Karli Allik. Soome meeskonna edukaim oli rünnakul 16 punktiga (+11) Antti Ronkainen.

Eesti teenis blokiga 12 punkti, Soome 10. Servijoone tagant said eestlased 8 ja soomlased 5 punkti. Vastuvõtt oli 53% vs 41% parem Eestil, rünnak 50% vs 45% aga Soomel.

Nurgaründaja Karli Allik on pärast pikka vigastusest taastumist tagasi koondises. Allik rääkis pärast kontrollmängu Soome vastu enda hetkeseisust, tänase kaotuse põhjustest ja peatreeneri nõudmistest.

Vaata Karli Alliku intervjuud:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Timo Tammemaa, Stefan Kaibald, Märt Tammearu, Mart Naaber, Henri Treial, liberod Silver Maar ja Johan Vahter.

Eesti jäi avageimis põhjanaabrite vastu 2:7 kaotusseisu ja peatreener Fabio Soli kasutas mõtlemisaega. Avageimi keskel (Soome 12:7 eduseisul) vahetas Markkus Keel välja Viiberi. Eesti jäi selles vaatuses kehva alguse järel tagaajajaks, Kaibaldi tagaliinirünnak vähendas vahe viiepunktiliseks (11:16), ent kaks järgmist punkti kuulusid vastasele ja taas kasutati mõtlemisaega. Avageim läks kindlalt Soomele 25:18. Tammemaalt Eesti edukaimana 6 punkti. Eesti vastuvõtt oli 60 ja rünnak 46%, Soomel 42 ja 54%.

Teises geimis alustasid meie poolelt samad mehed, kes esimese lõpetasid. Eestlased jäid Nuutti Niinivaara serviässast 3:6 kaotusseisu, ent Tammemaa äss kahandas vahe minimaalseks 5:6 ja bloki järel jõuti 9:9 viigini. Geimi lõpuni mindi tasavägise võitlusena, kus soomlastel siiski 1-2-punktiline edu oli. Eesti viigstas 20:20, ent uuesti sai Soome kahega ette (22:20) ja Soli võttis mõtlemisaja. Geimi lõpus tuli Keele asemel tagasi platsile Viiber. Lõpuks kuulus teinegi geim Soomele tulemusega 25:23. Eesti resultatiivseim oli Tammemaa, kes panustas 5 punkti. Kodumeeskonna vastuvõtt oli 48%, rünnak 44%, Soome samad näitajad vastavalt 43 ja 63%.

Kolmandas geimis jätkati koosseisuga: Keel, Tammemaa, uue mehena sekkus Albert Hurt, Kaibald, Treial, Naaber, liberod Maar ja Vahter. Ka seda geimi alustasid paremini vastased, minnes juhtima 5:2 ning Soli saatis Kaibaldi asemel platsile Kristo Kollo. Eesti blokk seadis jalule 6:6 viigi. Mängu ühe pikema pallivahetuse järel teenis punkti Hurt, viies Eesti juhtima 12:10. Veel üks väga pikk ja ilusat kaitsemängu täis pallivahetus lõppes soomlaste eksimusega ja Eesti sai kolmepunktilise edu (13:10). See aga sulas 14:14 viigiks ja õige pea said soomlased omakorda 17:16 juhtima. Geimi lõpus viis Antti Ronkaineni serviäss põhjanaabrid ette 20:18 ning Eesti peatreener kutsus mängijad platsi äärde. Geimi lõpus vahetas Tammearu välja Hurda. Kollo serviässa järel oli Soome edu 22:21, ent Eesti suutis blokipunktist 23:23 viigini jõuda. Järgmise punkti võitsid soomlased, ent Tammemaa luhtas matšpalli – 24:24. Geim siiski Soomele, tulemuseks 26:24. Tammemaa ja Hurt tõid kumbki 4 silma. Eesti vastuvõtt 50 ja rünnak 36%, Soomel 32 ja 42%.

Neljanda geimi algkoosseis: Renet Vanker, Renee Teppan, Kevin Saar, Karli Allik, Mihkel Varblane, Alex Saaremaa, liberod Maar ja Vahter. Uued mehed alustasid hea emotsiooniga, minnes Saare rünnaku ja serviässa järel 8:7 ette. Saaremaa temporünnak seadis tabloole seisuks 11:9, kuid varsti oli omakorda punktiga peal Soome (12:11). 16:16 viigiseisult päästis Saar ära raske palli ja Tepppan pani vastase rünnakule bloki ette. Geimi lõpus olid taas kindlamad soomlased ja 21:23 kaotusseisul kasutas Soli veel mõtlemisaega. Geim taas Soomele 25:21.

Viies vaatus jätkus samade meestega, vaid Teppanit asendas Valentin Kordas. 9:9 viigiseisult ründas edukalt Kordas, viiginumbrid olid tablool veel seisul 11:11. Alliku serviäss viis Eesti ette 14:12 ja meie blokk seadis jalule 19:16 eduseisu, ent Soome serviäss kahandas vahe minimaalseks (19:18) ja Soli võttis mõtlemisaja. Allik lõi veel ühe ässa seisul 21:21 ja Saar realiseeris punktiks järgmise rünnaku – 23:21 Eestile. Nüüd kasutas time-outi soomlaste peatreener Joel Banks. Eesti teenis esimese geimpalli pika ja võitlusliku pallivahetuse järel, ent realiseerimisega jäädi hätta ja 24:23 eduseisul kasutas Soli veel mõtlemisaega. Geimi lõpetas Saare edukas rünnak – 26:24 Eestile.